You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi i pomoc społeczna na Filipinach
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

  • Lokacja: San Remigo i Bogo City
  • Typ placówki: Szkoła podstawowa
  • Zakwaterowanie: Rodzina goszczące

Wolontariuszka Projects Abroad prowadzi zajęcia wraz z dziećmi z Filipin

Dołącz do grona licealistów z całego świata, którzy angażują się w pomoc lokalnym społecznościom. Wesprzyj tutejszych nauczycieli przy prowadzeniu prostych zajęć edukacyjnych i naucz się jak prowadzić wesołe szkolenia na tematy takie jak np. zdrowe odżywianie.

Nauczyciele na Filipinach są odpowiedzialni za kształcenie dużych grup dzieci i utrzymywanie czystości w klasach. Niestety nie zawsze mają aż tyle czasu by uczyć ich najważniejszych umiejętności społecznych, które są im niezbędne. Bądź dodatkowym wsparciem i poprowadź zajęcia z edukacji społecznej, kreatywności i pomóż w dbaniu o czystość sal lekcyjnych.

Podczas tego wolontariatu zajmiesz się również zadaniami wykraczającymi poza pracę w szkole. W San Remigo śmieci są często wyrzucane na plaże i w parkach, co stanowi zagrożenie dla lokalnej przyrody. Weźmiesz więc udział w sprzątaniu tych terenów i przyczynisz się do rozwiązania ekosystemowego problemu.

Twoje obowiązki:

  • Prowadzenie zajęć z edukacji odnośnie odżywiania i higieny.
  • Prowadzenie warsztatów na tematy tj. nękanie, zapobieganie gruźlicy i zmiany klimatyczne.
  • Pomoc w utrzymywaniu czystości w szkole i lekkie prace konserwacyjne.
  • Sprzątanie plaż i parków.

śmiejące się dzieci z filipin

Wraz z innymi wolontariuszami zamieszkasz u lokalnej rodziny goszczącej. To świetna okazja do zgłębienia filipińskiej kultury, jak również poznania odmiennych kultur wolontariuszy z całego świata. W wolnym czasie spędzaj czas na poznawaniu swoich towarzyszy, graniu w gry i nauce przygotowywania lokalnych potraw.

W weekend wybierzecie się na wycieczkę do Santa Fe, gdzie zatrzymacie się na noc w hotelu i popłyniecie w rejs, oraz wraz z innymi wolontariuszami zrelaksujecie się nad basenem.

Ten projekt jest również dostępny jako 4-tygodniowy. Jeżeli zechcesz będziesz mógł zostać dłużej i spędzić więcej czasu na filipinach. Osoby, które zdecydują się na wariant 4-tygodniowy wezmą udział w zajęciach takich jak nurkowanie wokół raf koralowych, zwiedzanie Caputatan i rejs na białe piaszczyste plaże wyspy Gibitngil.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲