You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Opieka nad dziećmi w Chinach
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019

Teen volunteer plays patty cake with students during school break on a Care & Community project in China

Wolontariusze, którzy są chętni do pracy z dziećmi w Chinach, mogą dołączyć do naszych projektów społecznych realizowanych w zaprzyjaźnionych z Projects Abroad ośrodkach opieki w Chengdu.

Chengdu to miasto wyjątkowe, albowiem jest zarazem nowoczesne i tradycyjne. Warto je zatem zobaczyć na własne oczy.

Wszyscy chętni, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie, zamieszkają razem z innymi wolontariuszami w hostelu albo specjalnie wynajętym do tego celu mieszkaniu.

W trakcie trwania wolontariatu do obowiązków wolontariuszy będzie należała opieka nad dziećmi w wieku szkolnym (nauka, zabawa) a także pomoc w malowaniu, renowacji i dekoracji obiektów szkolnych.

Wolontariusze, oferując swoją pomoc, nie tylko w wymiarze materialnym przyczyniają się do poprawy warunków życia społeczności lokalnej. Ucząc dzieci języka, zapoznając ich z własną kulturą i próbując zrozumieć ich własną, pomagają im także rozwijać tzw. miękkie umiejętności, przydatne w życiu zawodowym i rodzinnym.

Po tygodniu wytrwałej pracy wolontariuszy czeka weekendowy wypoczynek w mieście lub poza nim, np. w sanktuarium Chengdu Panda, a także możliwość zobaczenia Du Jiang Yan Water Project czy Leshan Giant Buddha – posągu Wielkiego Buddy znajdującego się w pobliżu miasta Leshan.

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲