You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony żółwi morskich & Nauka j. hiszpańskiego w Meksyku
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

Projekt ten jest realizowany w Cuyutlan, położonym przy piaszczystej plaży nad Pacyfikiem u zachodniego wybrzeża Meksyku. W ramach programu uczestnicy uczyć się będą języka hiszpańskiego oraz pomagać przy realizacji projektów ochrony środowiska. Do jednych z nich należeć będzie ochrona rzadkiego żółwia morskiego Ridley Olive.

Dla wolontariuszy przewidziano dwie godziny nauki hiszpańskiego dziennie. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach, a ich charakter będzie interaktywny. Niezależnie od tego, czy chcesz opanować podstawy hiszpańskiego, czy też doskonalić swoje umiejętności, możesz mieć pewność, że nauczanie będzie dostosowane do Twojego poziomu kompetencji językowych.

Teen volunteers on the Spanish and Turtle Conservation in Mexico

Podczas wieczorów uczestnicy będą odpowiedzialni za patrolowanie plaż w ramach pracy nad naszym projektem ochrony żółwi, pomagając w zbieraniu i zakopywaniu ich cennych jaj. Działanie to uchroni młode przed niszczącymi wpływami kłusowników i dzikich zwierząt. Wolontariusze uczestniczyć będą w procesie wykluwania się małych żółwi - do jednych z Waszych zadań należeć będzie wypuszczanie ich do morza. Zapierający dech w piersiach widok tysięcy uciekających do morza żółwi na długo pozostanie w Twojej pamięci!

Zaangażowany zostaniesz również w prace związane z ochroną... krokodyli, które miejsce mieć będą w pobliskiej lagunie oraz w różnorodne zajęcia budowlane i konserwatorskie. Nad Twoim bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana i zawsze chętna do pomocy kadra- niestraszne Ci będą nawet te groźne zwierzęta!

Jedną z atrakcji będzie samo miejsce, gdzie zakwaterowani zostaną wolontariusze. Będzie to bowiem camping namiotowy rozstawiony nad brzegiem plaży. Rozgwieżdżone niebo i szum morza w nocy zachwycą niejednego! Podczas weekendu wybierzemy się natomiast na wycieczkę do pobliskiego kurortu, aby przyjrzeć się bliżej wyjątkowej kulturze Kostaryki oraz jeszcze lepiej poznać się z pochodzącymi z całego świata wolontariuszami.

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie w tym programie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲