You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony raf koralowych & Wolontariat społeczny w Belize
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019

Młodzieżowy projekt w Belize, łączący cele projektów społecznościowych i tych z zakresu ochrony środowiska to doskonała szansa, by miło spędzając czas na nurkowaniu w płytkich i ciepłych wodach u wybrzeży Belize, jednocześnie czynnie pomóc w ochronie przybrzeżnych raf koralowych.

A diver in Belize takes a photo of a shark on a survey dive off the Belize Barrier Reef.

Podczas trwania projektu spędzisz także wiele godzin w płytkich morzach przybrzeżnych, ucząc się oddychania pod wodą, użytkowania sprzętu do nurkowania i poznając migowy język nurków podwodnych. Zakończy się to wszystko uzyskaniem certyfikatu nurka – a to tylko początek przygody!

We współpracy z organizacjami pozarządowymi pomagać będziesz w szeregu prac związanych z utrzymaniem i ochroną jednego z trzech parków morskich opodal Placencii.

Do Twoich zadań należeć będzie między innymi pomoc w usuwaniu zanieczyszczeń pochodzenia ludzkiego na terenie rafy koralowej i dna morskiego, przeprowadzanie obserwacji morskich zwierząt oraz oczyszczanie plaż, tak aby śmieci nie spłynęły do morza. Twoje zadania nie ograniczać się będą wyłącznie do sfery nadmorskiej. Pozostawisz po sobie także ślad wśród lokalnej społeczności, między innymi pomagając w odnawianiu klas szkolnych i w szeregu innych czynności, dzięki którym zżyjesz się z okolicznymi mieszkańcami.

Barierowe rafy u wybrzeży Belize to ważny ekosystem morski, kluczowy między innymi dla ochrony łagodnego rekina wielorybiego – być może będziesz miał okazję zobaczyć jednego z tych morskich kolosów n własne oczy? W czasie weekendów będziesz miał szansę zwiedzić okoliczne wyspy lub pozostałości po cywilizacji Majów wraz z innymi uczestnikami projektu!

Na czas trwania projektu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲