You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony lasów deszczowych & Wolontariat społeczny  na Madagaskarze.
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

  • Lokalizacja: Andasibe
  • Instytucje: Las tropikalny, budynki komunalne
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące

Madagaskar słynie unikalnej przyrody, w szczególności z bujnych lasów deszczowych pełnych endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Ten wolontariat to doskonała okazja do połączenia działań związanych z ochroną środowiska z pracami, które przyniosą korzyści lokalnej społeczności.

Lemur wśród drzew

Wolontariat odbywa się w lokalnym parku narodowym. Twoja praca przyczyni się do rozwoju badań dotyczących różnorodności biologicznej. Działania obejmują pomoc w szkółkach zagrożonej roślinności tj. usuwanie obcych roślin, płazów, gadów lęgowych, utrzymanie szlaków turystycznych i tworzenie materiałów do kampanii uświadamiających na temat środowiska Będziesz także uczestniczyć w warsztatach konserwatorskich.

Aspekt społeczny wolontariatu obejmuje prace renowacyjne w Andasibe, które mogą obejmować malowanie ścian lokalnych budynków i wykonywane malowideł edukacyjnych w szkołach, budowy placów zabaw lub tworzenie ogrodów warzywnych.

Jako wolontariusz będziesz mieszkać u rodziny goszczącej. To jedyna okazja na zanurzenie się w lokalnej kulturze. W czasie wolnym będziesz uczestniczyć w różnych imprezach towarzyskich i kulturalnych organizowanych przez Projects Abroad. Mogą to być gry, wizyta w parku narodowym, pikniki i lekcje tańca.

Organizujemy również ekscytujące weekendowe wyjazdy nad jezioro Rasoabe lub do stolicy kraju – Antananarywy, gdzie będziecie mogli zwiedzać lokalne rynki i restauracje.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲