You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony afrykańskiej sawanny w Kenii
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019
  • 28 lipiec 2019 - 10 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

Ten unikalny projekt stworzony jest z myślą o pasjonatach dzikiej przyrody, którzy chcą zobaczyć z bliska wspaniałe, egzotyczne krajobrazy oraz dzikie zwierzęta, tak licznie zamieszkujące Kenię. Projekt ten realizowany jest w rezerwacie Kigio, który znajduje się zaledwie dwie godziny drogi na północ od stolicy Kenii- Nairobi. Rezerwat jest obecnie schronieniem i terenem hodowlanym dla dzikich zwierząt, szczególnie zagrożonych wymarciem żyraf z gatunku Rothschild. Piękne tereny Kigio obejmują szerokie powierzchnie obszarów siedliskowych, lasy nadrzeczne, niewysokie łąki oraz rośliny takie jak krzewy i drzewa akacji rozciągające się po okolicach.

Conservation volunteers travel in a jeep through the safari on the Savannah project in Kenya

Wszycy wolontariusze zakwaterowani zostaną w przytulnych domkach na terenie rezerwatu. W kompleksie mieszkalnym do dyspozycji wolontariuszy jest bardzo dobrze przygotowane zaplecze sanitarne i wypoczynkowe z wyjątkowym widokiem na dziką przyrodę.

Uczestnicy wezmą udział w licznych projektach realizowanych na terenie Kigio. Do głównych celów rezerwatu należy troska i ochrona dzikiej przyrody, utrzymanie stabilności jej ekosystemów oraz edukacja krajoznawcza mieszkańców pobliskich terenów. Jednym z najważniejszych zadań stojących przed wolontariuszami będzie praca przy projekcie ochrony i monitorowania żyraf Rothschilda. Będziesz miał okazję doskonale poznać te egzotyczne i dzikie zwierzęta. Ponadto, uczestnicy będą mogli pracować przy naprawianiu ogrodzeń i dróg oraz pracach zapobiegawczych erozji gleby. Doświadczony personel rezrwatu pomoże zdobyć Ci cenne doświadczenie oraz nauczy wielu potrzebnych przy kontaktach ze zwierzętami i przyrodą umiejętności. Weźmiesz również udział w spotkaniu z lokalną społecznością. Zadania podczas niego różnią się w zależności od potrzeb. Mogą obejmować nauczanie dzieci o znaczeniu ochrony środowiska i dzikich zwierząt, nauczanie języka angielskiego, uprawianie sportów takich jak piłka nożna, czy też budowania toalet lub pieców.

Podczas weekendu natomiast udamy się na wycieczkę do jednego z tutejszych parków narodowych- to doskonała okazja, by poznać się lepiej z innymi, pochodzącymi nieraz z dalekich od Polski krajów! Program ochrony środowiska w Kenii daje Ci możliwość nie tylko zdobycia cennych doświadczeń, ale i poznania tego kraju od strony niedostępnej dla większości turystów. Warto z niego skorzystać.

Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie tym programem i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas. Prześlemy Ci dokładny plan podróży na Jamajkę oraz pomożemy załatwić wszelkie formalności.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲