You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Projekt ochrony afrykańskiego buszu w Botswanie
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 11 sierpień 2019 - 24 sierpień 2019

Jeżeli kochasz zwierzęta, a opieka nad nimi sprawia Ci wiele radości, dokładnie przeczytaj opis tego projektu, gdyż jest on własnie dla Ciebie! Podczas wolontariatu w Botswanie i w RPA będziesz mieć okazję przyjrzeć się z bliska słoniom, nosorożcom i hipopotamom w ich naturalnym środowisku. Jak będzie wyglądać Twoja praca w tych krajach?

Teen volunteers clean up trees on the Conservation project in South Africa

Celem naszej podróży jest rezerwat Kwa Tuli. Położony jest on dwie godziny jazdy samochodem od lotniska Polkowane, na którym, po przylocie do Afryki, będą czekać na Ciebie nasi pracownicy. To właśnie z nimi wolontariusze udadzą się do Kwa Tuli. Przygotowany zostanie tam specjalny obóz wyposażony w przestronne namioty (najlepiej sprawdzają się w tamtejszych warunkach suchej pogody), obozową kuchnię oraz wyjątkowe łazienki z widokiem na gwiaździste niebo. Niecodzienne warunki i obecność rówieśników w całego świata sprawią, że nie będziesz nudził się ani na moment!

Udział w projekcie ochrony środowiska jest przecież wspaniałą przygodą. Będziesz mógł pracować wśród dzikich, nieznanych bliżej w Polsce egzotycznych zwierząt (dla Twojego bezpieczeństwa zawsze pod okiem opiekunów i pracowników rezerwatu). Twoje zadania obejmować będą zarówno prace fizyczne, jak i pomoc pracownikom rezerwatu przy gromadzeniu danych naukowych na temat zwierząt. Rezerwat ten będzie Ci doskonale znany również dzięki weekendowej wycieczce, która ma na celu jeszcze lepsze poznanie przez Ciebie tutejszych okolic!

Nasz personel to ludzie z dużym doświadczeniem we wszystkich zajęciach, w których będziesz brać udział. Posiadają oni obszerną wiedzę na temat geografii i przyrody tego wspaniałego regionu. Przekazując Ci swoją specjalistyczną wiedzę, dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji nie tylko na temat zwierząt żyjących w rezerwacie, ale i sposobów radzenia sobie w buszu. Zdobyte podczas pobytu w Kwa Tuli doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie w tym programie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, zgłoś się do nas! Prześlemy Ci scenariusz, według którego projekt ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲