You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Zdrowie publiczne na Jamajce
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Daty będą znane wkrótce!

Wolontariat w ramach projektu medycznego na Jamajce będzie niesamowitym przeżyciem dla każdego, kto marzy o karierze lekarza. Jako uczestnik programu zdobędziesz wiele cennych doświadczeń zawodowych u boku doświadczonych i chętnych do pomocy pracowników tutejszej służby zdrowia.

Jamajka była jednym z pierwszych krajów na świecie, który ustanowił państwową służbę zdrowia. Choć placówki medyczne są tu stosunkowo dobrze rozwinięte, nadal dużym problemem są tu choroby, z którymi większość państw Europejskich udało się już uporać.

Podczas pobytu na Jamajce będziesz miał okazję przyjrzeć się z bliska pracy lekarzy i pielęgniarek. Na pewno nie będziesz się nudził, ponieważ oferta naszego programu jest bardzo różnorodna. Pierwszego tygodnia przebywać będziesz bowiem w pobliskim szpitalu, a drugiego- w specjalistycznym ośrodku zdrowia. Podczas pobytu w szpitalu będziesz miał wyjątkową możliwość pracować na oddziale nie tylko na oddziałach takich jak chirurgia i pediatria, ale i rentgen oraz w laboratorium i w szpitalnej aptece. Sprawdź się w wymarzonej roli!

A medical volunteer conducts a blood pressure check for a woman at a community outreach

W ośrodku zdrowia natomiast będziesz mógł zobaczyć, na czym polega praca lekarzy w miejscach takich jak kliniki odnowy biologicznej, przychodnie zdrowia dziecka i dorosłych, ośrodkach planowania rodziny, a nawet w klinice infekcji przenoszonych drogą płciową! To jednak nie wszystko! Podczas dwutygodniowego pobytu na Jamajce będziesz miał szansę uczestniczyć w warsztatach, które obejmują prezentacje i szkolenia w zakresie podstawowych procedur, takich jak np. pomiar wzrostu, wagi, ciśnienia tętniczego i kontroli cukru oraz udzielania pierwszej pomocy.

Choć wolontariat na Jamajce należy do najbardziej pracowitych, nie zabraknie Ci czasu na poznawanie tego niezwykłego kraju. Sprzyjać temu będą nie tylko wolne od pracy wieczory, ale i weekend, podczas którego udamy się na wycieczkę do jednej z popularnych tu jaskiń oraz na plażę. Zabawie na niej towarzyszyć będzie typowa dla kultury jamajskiej muzyka i kuchnia. Czas tutaj spędzony będzie niezapomnianą przygodą również dzięki nawiązanym tu znajomościom z wolontariuszami z całego świata. Nie czekaj i wybierz słoneczną Jamajkę!

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie. Szukasz sprawdzonej organizacji, która pomoże Ci przygotować się do procesu rekrutacji na najlepsze uczelnie na świecie? Polecamy Ci Elab Education Laboratory

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲