You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Medycyna w Tanzanii
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 23 czerwiec 2019 - 06 lipiec 2019
  • 07 lipiec 2019 - 20 lipiec 2019
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019
  • 04 sierpień 2019 - 17 sierpień 2019
Turnusy
letnie 3 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019
Turnusy
letnie 4 - tygodniowe
  • 07 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

Program ten pozwala wolontariuszom poznać wszystkie aspekty systemu opieki zdrowotnej w Tanzanii. Uczestnicy projektu zostaną zakwaterowani w Aruszy- czwartego co do wielkości miasta kraju. Praca będzie zróżnicowana i satysfakcjonująca- jednego dnia możesz śledzić pracę miejscowych lekarzy w dużym szpitalu, a drugiego leczyć miejscowych Masajów na wsi. Podczas spędzonych tu dwóch tygodni będziesz mógł również odwiedzić miejscowe świetlice środowiskowe w których będziesz miał za zadanie bawić się z dziećmi oraz prowadzić interaktywne prezentacje, które dotyczyć będą różnych kwestii opieki zdrowotnej. Będziesz zdziwiony, jak uważnymi słuchaczami potrafią być najmłodsi!.

Teen volunteers in a clinic on the Medicine & Healthcare project in Tanzania

Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w medycznych sympozjach, podczas których dowiesz się więcej o aktualnych problemach tutejszej ludności, takich jak HIV czy choroby tropikalne. Przez lata Tanzania starała się uczyć jej mieszkańców o potrzebie zachowania środków ostrożności i dbania o własne zdrowie, jednak wiele osób nadal prezentuje niewielki poziom wiedzy na ten temat. Może do poprawy świadomości Tanzańczyków przyczynisz się właśnie Ty?

Na czas trwania wolontariatu zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin lub w pensjonacie wraz z innymi wolontariuszami. Weekend będzie doskonałą okazją, by przyjrzeć się bliżej oszałamiającym widokom Tanzanii i zachwycić się kolorową kulturą jej mieszkańców. Wybierzemy się wtedy do jednego z jej parków narodowych i zwiedzimy najpiękniejsze miejsca Aruszy.

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Programy dla młodzieży w szczególności polecamy tym z Was, którzy myślą o studiowaniu za granicą – udział w wolontariacie międzynarodowym pozwoli uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na wyższe uczelnie. Szukasz sprawdzonej organizacji, która pomoże Ci przygotować się do procesu rekrutacji na najlepsze uczelnie na świecie? Polecamy Ci Elab Education Laboratory

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲