You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Informacje dla rodziców
Grupowy wolontariat dla młodzieży

To zrozumiałe, że kiedy nasze dzieci pierwszy raz same wyjeżdżają za granicę, martwimy się o ich bezpieczeństwo. Obawy rosną, gdy miejscem podróży jest kraj rozwijający się, co do którego mamy pewne wątpliwości. Aby je rozwiać, odpowiadamy na wszelkie pytania związane tak z organizacją wyjazdu, jak jego przebiegiem.

Jak zadbacie o bezpieczeństwo mojego dziecka?

Przed wyjazdem każdemu uczestnikowi zostaje przydzielony doradca, który odpowiada na wszelkie pytania, radzi, co zabrać ze sobą w podróż, pomaga w przejściu procedur wizowych i rezerwacji biletów lotniczych, a jeśli jest taka możliwość, wysyła wolontariusza na miejsce realizacji projektu w grupie innych jego uczestników.

Na miejscu pobytu: Twoje dziecko zostanie odebrane z lotniska przez pracowników lokalnego biura Projects Abroad i odwiezione do miejsca zakwaterowania. Jest nim zwykle dom miejscowej rodziny goszczącej, rzadziej hotel (np. w Nepalu). Podczas realizowania projektów młodzieżowych wolontariusze są pod stałą, 24-godzinną opieką merytoryczną, socjalną i medyczną. Projects Abroad ma podpisany kontrakt z prywatnym szpitalem, którego standard jest najbardziej zbliżony do europejskiego. W przypadku jakiejkolwiek dolegliwości wolontariusz zostaje tam przewieziony i na miejscu jest mu udzielana niezbędna pomoc.

Jak wolontariusze będą kontaktować się z domem?
Wolontariusze przejdą szkolenie, w trakcie którego pracownicy lokalnego biura Projects Abroad pokażą im, gdzie i jak kupić kartę SIM, upewnią się też, że każdy uczestnik skontaktuje się ze swoimi domownikami i powiadomi ich o szczęśliwym przylocie na miejsce. W niektórych placówkach, takich jak np. dom rodziny goszczącej albo kafejka internetowa będzie także dostęp do Internetu.
Gdzie zostaną zakwaterowani?
Uczestnicy większości wolontariatów młodzieżowych mieszkają u sprawdzonych, miejscowych rodzin goszczących, dzięki czemu mają okazję z bliska poznać kulturę odwiedzanego kraju. Ze względu na specyficzne miejsce realizowania projektu, np. rezerwat przyrody albo bliskość ośrodków, w których pracują nasi wolontariusze, niekiedy zostają oni zakwaterowani w hotelach (projekt medyczny w Nepalu) lub obozach namiotowych (projekty ochrony środowiska np. w RPA, Peru czy Meksyku).
Co i gdzie będą jedli?
Zapewniamy naszym wolontariuszom 3 posiłki dziennie u jednej z miejscowych rodzin goszczących albo w lokalnych restauracjach. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru diety (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska).
Jak wielu wolontariuszy uczestniczy w projekcie?
To zależy od popularności danego projektu. Zwykle młodzieżowa grupa wolontariuszy liczy sobie od 10 do15 osób, zdarzają się jednak i takie 30-osobowe.
Co tam będą robić?
Zakres obowiązków zależeć będzie od specyfiki wybranego projektu. Generalnie każdy z nich łączy w sobie wiele różnych aktywności społecznych i kulturalnych, jest też podporządkowany scenariuszowi konkretnego wyjazdu. Scenariusze znajdziesz na stronach poszczególnych wolontariatów młodzieżowych w zakładce Scenariusz pobytu.
Jak będą porozumiewać się z miejscowymi?
Członkowie rodzin goszczących, u których będą zakwaterowani nasi wolontariusze, znają język angielski na poziomie przynajmniej podstawowym. W razie jakichkolwiek problemów komunikacyjnych radą służą wolontariuszom pracownicy naszego lokalnego biura.
Czy moje dziecko powinno zabrać na wyjazd jakieś kieszonkowe?
Zalecamy, aby wszyscy wolontariusze mieli przy sobie dodatkowe pieniądze, aby mogli kupić sobie pamiątki z wyjazdu oraz drobne przekąski. Standardowo jest to kwota 50 USD na tydzień.
Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń do nas 22 292 22 07 albo wyślij maila na adres info@projects-abroad.pl

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲