You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Dziennikarstwo w Rumunii
Grupowy wolontariat dla młodzieży

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 - tygodniowe
  • 21 lipiec 2019 - 03 sierpień 2019

Projekt ten jest idealną propozycją dla tych, którzy chcą przebojem wedrzeć się w konkurencyjny świat dziennikarstwa! Zakwaterujemy Cię w Braszowie, gdzie będziesz pracować w magazynie 'The Village', redagowanym w języku angielskim i rumuńskim. Pismo to skierowane jest zarówno do emigrantów, jak i mieszkańców Rumunii. Jako redaktor tego czasopisma będziesz pracować w oparciu o wskazówki wydawcy nad konkretnymi zadaniami, szczególny nacisk kładąc na problemy wiejskiej społeczności.

Będziesz miał okazję rozmawiać z miejscową ludnością, omawiać wraz z redakcją bieżące wydarzenia, pisać reportaże i robić zdjęcia. Dzięki współpracy z miejscowymi ekspertami możesz realizować swoją pasję w praktyce. Przed wyjazdem z Rumunii powinieneś mieć już kilka gotowych artykułów do opublikowania w kolejnym wydaniu. Artykuły pisane do prasy zagranicznej będą doskonałym atutem w Twoim CV!

Teen volunteers in Romania pose with their published magazine on the Journalism project

Czas spędzony w Rumunii przeznaczony będzie jednak nie tylko na pracę, ale i odpoczynek oraz zwiedzanie tutejszych urzekających okolic. Wizyty w kościołach wpisanych na listę UNESCO czy dziennikarskie wyprawy do tradycyjnej rumuńskiej wsi powinny dostarczyć Ci wyjątkowej inspiracji do pisania! Wreszcie, żadna wycieczka do Braszowa nie obędzie się bez spędzenia wieczoru na miejscowym rynku, gdzie stykają się kultury austriacka, węgierska i rumuńska. Twój pobyt w Rumunii będzie nie tylko cennym doświadczeniem, ale i wspaniałą przygodą!

Jeżeli chcesz wziąć udział właśnie tym projekcie i potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat, prosimy o kontakt. Prześlemy Ci scenariusz, według którego program ten będzie realizowany.

Osiągnięcia naszych wolontariuszy Czym są grupowe wolontariaty dla młodzieży? Informacje dla rodziców

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲