You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Ochrona środowiska i wolontariat społeczny w Kostaryce
Grupowy wolontariat dla dzieci

Start
Informacje o projekcie
Turnusy
letnie 2 tygodniowe
  • 14 lipiec 2019 - 27 lipiec 2019

  • Lokalizacja: Park Narodowy Barra Honda w prowincji Guanacaste
  • Typ placówki: Park Narodowy i lokalna szkoła
  • Zakwaterowanie: Współdzielone pokoje
  • Przedział wiekowy: 12-15 lat

Odkryj kulturę i tradycje Kostaryki. Spędź lato poznając swoich rówieśników z całego świata i zaangażuj się w dbanie o środowisko tego kraju. Współpracuj z innymi wolontariuszami w zakresie badań nad dziką przyrodą i prac konserwacyjnych w parku narodowym.

Możesz zaangażować się w kilka projektów:

Młody wolontariusz wraz z motylem na koszulce

Współtworzenie listy taksonów: Jest to inicjatywa zatwierdzona przez Kostarykański rząd i polega na sporządzaniu inwentarza zwierząt występujących w parku narodowym.

Program Nietoperzy: To nocna aktywność, podczas której pomagasz personelowi oznaczać i identyfikować nietoperze. Pomożesz pracownikom je mierzyć ważyć i oznaczać farbą.

Badanie ptaków: Możesz pomagać identyfikować ptaki i zbierać informacje o ich różnych gatunkach za pomocą lornetki, GPS i książki.

Program motyli: Polega na chwytaniu motyli za pomocą specjalnych pułapek, ich identyfikacji i późniejszym uwalnianiu.

Praca w szkółce roślin: To udział w pracach związanych z ponownym zalesianiem i sadzeniem drzewek rosnących w szkółce parkowej. Jest to także pomoc przy pracach konserwacyjnych na tym terenie.

Będziesz współpracować również z lokalna społecznością przy malowaniu szkoły. Porozmawiasz z tamtejszymi uczniami na temat ważności aspektu, jakim jest ochrona środowiska. Jest to również doskonała okazja aby opowiedzieć im na czym polega Wasza praca wykonywana w parku narodowym i uświadamianie ich o tym co mogą zrobić aby pomóc środowisku.

Mieszkając w parku będziesz mieć okazję by udać się na trekking i zwiedzanie go z profesjonalnymi przewodnikami. Udacie się również do jaskini Tercipelo by zwiedzać ich podziemia.

Wolontariusze przemierzają Park Narodowy Barra Honda

Na czas pobytu zostaniesz zakwaterowany w ośrodku na terenie parku narodowego. Noce będziesz spędzać w akademikach z rówieśnikami tej samej płci, a nasz personel będzie do Twojej dyspozycji 24/7. To doskonała okazja aby zbudować nowe, trwałe przyjaźnie z innymi wolontariuszami z całego świata i dowiedzieć się więcej o życiu w Kostaryce od naszych pracowników.

Razem z Wami w obozie zamieszka kucharka, która zawsze chętnie przygotuje tradycyjne kostarykańskie posiłki, a także ich specjalne wersje dla osób o szczególnych wymaganiach dietetycznych. Jest ona również świetną tancerką, więc podczas Twojego pobytu chętnie udzieli Ci dwóch lub więcej lekcji.

W czasie, gdy nie będziesz zajmować się obowiązkami wolontariusza zorganizowane zostaną spotkania towarzyskie. To okazja by nauczyć się lokalnych tańców i spróbować swoich sił podczas przygotowywania kostarykańskich potraw.

W weekend wybierzecie się na plażę Nacascolo. Zrelaksujesz się w cieniu tropikalnego, suchego lasu, popływasz w krystalicznie czystej wodzie i złapiesz trochę opalenizny odpoczywając wśród białych piasków Kostaryki.

Na czym polega grupowy wolontariat dla dzieci?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲