You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w Senegalu

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Jeżeli jesteś zainteresowany wolontariatem w tym kraju, skontaktuj się z nami zanim złożysz aplikację.

Chciałbyś sprawdzić się w roli nauczyciela, ale nie miałeś nigdy okazji, by odbyć kurs, który uprawniałby Cię do nauczania? To nie przeszkoda! Wybierz się do Senegalu, gdzie pomimo braku doświadczenia możesz uczyć języka angielskiego! Jedyne, czym musisz się wykazać to solidna kompetencja językowa. Zapewnimy Ci wszystkie niezbędne materiały do prowadzenia zajęć, a także damy szansę wzięcia udziału w warsztatach dla nauczycieli!

Senegal, jako jeden z krajów byłego bloku francuskich kolonii utrzymuje język francuski jako język urzędowy. Wzrost znaczenia turystyki wymaga jednak położenia większego nacisku także na język angielski – w tym zakresie w wielu szkołach brakuje odpowiednio wykwalifikowanych kadr. Dlatego Twoja pomoc w nauczaniu języka angielskiego może okazać się niezwykle wartościowa dla społeczeństwa! Język angielski jest obowiązkowym przedmiotem dla dzieci od 11 roku życia. Możesz mieć też okazję, by uczyć studentów i osoby dorosłe!

Senegalese children get help from a volunteer teacher at their school

W Senegalu działał będziesz u boku lokalnego nauczyciela języka angielskiego w mieście St Louis. Na początku będziesz pomagać swojemu nauczycielowi prowadzącemu, a z czasem możesz zdobyć szansę, by przez pewien czas zupełnie samodzielnie prowadzić i planować lekcje! Wszystko zależy od Twojego zaangażowania, umiejętności językowych i efektów wśród Twoich podopiecznych. Spodziewaj się zazwyczaj czterech godzin zajęć dziennie od poniedziałku do piątku. Klasa, w której prowadzić będziesz zajęcia to zazwyczaj 30-osobowa grupka młodzieży, choć czasem klasa może przekraczać nawet 60 osób!

A Senegalese student makes notes during class

Zajęcia oparte są zwykle na pracy z podręcznikiem, więc Twoja inicjatywa może wnieść wiele do rutyny lekcyjnej, co przełoży się na lepsze poznanie materiału przez podopiecznych. Uczniowie wolontariuszy z lat poprzednich lubili szczególnie tematy społeczne, religijne i poruszające problem praw kobiet.

Jest możliwość nauczania także w czasie wakacji dla uczniów, którzy chcą w tym czasie szkolić swój język angielski, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrał się do Senegalu także w wakacje! Na miejscu możesz też wziąć udział w projekcie dotyczącym ochrony rekinów – skontaktuj się z nami w celu uzyskania szerszych informacji.

Na miejscu zamieszkasz w domu jednej z senegalskich rodzin. Dzięki temu będziesz miał szansę poznać podstawy lub podszkolić się we władaniu językiem francuskim!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲