You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole na Samoa

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Projects Abroad Teaching volunteers work on a project with elementary school students at a school in Apia, Samoa.

Nauczanie języka angielskiego w lokalnych szkołach podstawowych i średnich

Projekt edukacyjny na Samoa daje świetną okazję do zaangażowania się w życie lokalnej społeczności. Możesz zdobyć cenne doświadczenia w pracy nauczyciela bez posiadania wcześniejszych kwalifikacji. Nie ma znaczenia kiedy dołączysz do projektu, wpływ na życie Twoich uczniów będzie oczywisty i trwały. Dla tamtejszej ludności znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna, niezbędna wręcz, aby uzyskać dobrą pracę, zarówno w dynamicznie rozwijającej się branży turystycznej jak i innych obszarach gospodarki.

Uczestnicy projektu pracują w szkołach podstawowych i średnich w okolicach Apia, stolicy Samoa.

Angielski jest jednym z dwóch języków urzędowych (obok języka Samoa). Zgodnie z rządowym programem język angielski jest obowiązkowym przedmiotem we wszystkich szkołach co w konsekwencji ma się przyczynić do tego aby każdy mieszkaniec Samoa był osobą dwujęzyczną.

 Projects Abroad Teaching volunteers play games with young students at their school in Apia, Samoa.

W szkołach klasy często są bardzo liczne, maksymalnie w jednej klasie może uczyć się 65 uczniów i między innymi dlatego Twoja pomoc bardzo się przyda. Jako nauczyciel – wolontariusz możesz zacząć pracę wspólnie z miejscowym nauczycielem i uczyć młodzież konwersacji. Możesz rozwijać zainteresowanie uczniów wprowadzając interaktywne metody nauczania jak gry i piosenki oraz naukę przez zabawę. Zachęci to dzieci do zwiększenia wysiłku i intensywniejszej nauki. Możesz też opowiadać o życiu w Twoim kraju i zwyczajach w nim panujących, wykorzystując zainteresowanie uczniów Twoją osobą.

Na Samoa jest też zapotrzebowanie na nauczycieli sportu, zwłaszcza takich dyscyplin jak krykiet czy rugby. Jeśli interesuje Cię nauczanie takich przedmiotów jak: matematyka, nauki ścisłe lub przedmioty artystyczne to znajdziemy odpowiednie szkoły, w których Twoja pomoc będzie się na wagę złota.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Wychowanie fizyczne Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲