You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w RPA

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

W Republice Południowej Afryki znajomość języka angielskiego ma wielkie znaczenie dla miejscowej ludności. Mogą oni poprawić swoje umiejętności językowe i tym samym zwiększyć szanse na studia lub znalezienie pracy. Nasi wolontariusze pracują w centrum miasta Cape Town lub terenach sąsiednich, Grassy Park, Lavender Hill, Vrygrond lub Hout Bay.

Wiele szkół publicznych w Cape Town jest przepełnionych, brak w nich zasobów materialnych i kadry nauczycielskiej. Szkoły te mają trudności z przyciągnięciem nauczycieli, bo wynagrodzenia szkół prywatnych są znacznie lepsze, więc naprawdę pomoc wolontariuszy jest bonusem w tych placówkach.

Volunteer on the Teaching project helps students with classwork in South Africa

Zwykle kursy mają na celu naukę dzieci i młodzieży, ale też często miejscowi nauczyciele zgłaszają się z prośbą o pomoc w odświeżeniu swoich umiejętności językowych. Ta ostatnia kwestia jest z pewnością korzystna dla całej społeczności.

Szczególnie mile widziani są wolontariusze, którzy chcą uczyć informatyki. Projekt odbywa się w mieście Lavender Hill, gdzie lokalna organizacja pozarządowa prowadzi ośrodek, który ma ograniczone środki finansowe i grozi mu zamkniecie z powodu braku nauczycieli.

A student and volunteer teacher talk during class at a school in Cape Town, South Africa

W centrum ośrodka znajduje się sala z 10 komputerami. Wolontariusze w tym projekcie spędzają większość swojego czasu na nauczanie młodych bezrobotnych podstawowych umiejętności obsługi komputera, a także edukacji dzieci w tej dziedzinie. Nauka zaczyna się od zera (jak włączyć i wyłączyć komputer), a następnie nauki korzystania z programu Excel, Powerpoint, Word, Internet. Nauczanie konkretnego programu trwa trzy miesiące. Nie trzeba być ekspertem IT do udziału w tym projekcie, ale podstawowa wiedza o komputerach jest wymagana.

Wolontariusze zwykle pracują co najmniej 4 godziny dziennie. W szkole mają również możliwość nauczania innych przedmiotów, które ich interesują . Zachęcamy również do pomocy przy organizacji różnych innych zajęć( oprócz nauczania) takich jak sport, muzyka, teatr, sztuka i śpiewanie.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: South Africa Plan zarządania projektem.

Wychowanie fizyczne Nauczanie informatyki Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲