Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w Birmie

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Jeżeli nie boisz się wyzwań, jakie niesie ze sobą nauczanie dzieci w ubogich i słabo rozwiniętych środowiskach, nasz projekt w Birmie może być dla Ciebie niezwykle cennym doświadczeniem. Nie będzie łatwo, ale będziesz mógł mieć świadomość, że dzięki Twoim wysiłkom i pracy udało się osiągnąć coś dobrego i budującego.

Nie potrzebujesz certyfikatów nauczycielskich ani przygotowania pedagogicznego, by wziąć udział w projekcie. Będziemy Cię wspierać merytorycznie i metodycznie na miejscu, przekazując Tobie doświadczenia naszych ekspertów w pracy z dziećmi. Jedyne, co potrzebujesz, to zapał i chęć do uczestniczenia w projekcie mającym znaczenie dla Twoich podopiecznych.

Teaching project

Do tej pory izolacjonistyczna, Birma, zwana też Myanmarem, dopiero niedawno, po obaleniu reżimu wojskowego i wygaszeniu międzynarodowych sankcji, otworzyła się szerzej na wpływy zagraniczne. Lata izolacji są jednak zauważalne. Dostęp do usług medycznych i edukacyjnych nie wszędzie jest powszechny. Dzieci w biedniejszych regionach, jak na przykład w okolicy Dala, mają niewiele innych możliwości na zdobycie wykształcenia prócz nauki w buddyjskich świątyniach.

Pracowanie i życie w Dala pozwoli Ci ujrzeć na własne oczy warunki tam panujące. To małe miasteczko położone na południowym brzegu rzeki Yangon. Osadę dzieli od bardziej rozwiniętych obszarów rzeka, przez którą przeciągniętych jest niewiele przepraw, oddalonych zresztą od siebie znacząco. Najszybszą metodą przeprawy jest prom, a i jego wykorzystanie zabiera około 20 minut.

Współpracujemy na miejscu z jedną z przyklasztornych szkół, która oferuje darmową edukację dla sześciuset dzieci z okolicznych obszarów. Pomimo tak dużej liczby uczniów, w szkole jest tylko jeden nauczyciel języka angielskiego. Z tego powodu tak potrzebni są tam wolontariusze, z którymi miejscowy nauczyciel ściśle współpracuje, pomagając w prowadzeniu zajęć i tłumaczeniu materiału dzieciom mającym większe problemy w nauce.

Najlepszą metodą edukacji jest przekazywanie wiedzy poprzez sztukę, warsztaty i muzykę, a także rysowanie i gry edukacyjne. Ty także powinieneś wykorzystywać te metody w czasie prowadzenia swoich lekcji. Nie zabraknie też możliwości do nauczania bardziej typowymi metodami, zwłaszcza gramatyki.

Starsi uczniowie znają już trochę angielskich słówek i chętnie poznają nowe. Interakcja z uczniami, koleżeństwo i wsparcie to klucz do owocnej nauki z Twoimi podopiecznymi. Niezależni,e czy pomagasz im w odrabianiu pracy domowej, uprawiasz sport czy pokazujesz grę edukacyjną, widząc Twoje zaangażowanie, uczniowie łatwiej otwierają się, nabierają pewności siebie i przyswajają wiedzę.

Pracować będziesz od poniedziałku do piątku, od około 11 rano do 17 po południu. W środku dnia zjesz posiłek razem z uczniami, przygotowany przez kucharzy z klasztoru.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲