You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w Meksyku

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Fascynuje Cię bogata historia i kultura Meksyku? Możesz dzięki nam pojechać tam, by poznać kraj, w którym dziedzictwo Azteków i Hiszpanów wciąż jest żywo obecne w życiu jego mieszkańców, a także pomóc im poznać międzynarodowy język – angielski! To jedyna taka szansa, by połączyć przyjemne z pożytecznym – satysfakcja płynąca z obserwowania postępów swoich uczniów może równać się jedynie z doznaniami płynącymi z oglądania na własne oczy zabytków historii tego największego państwa Ameryki Środkowej.

W Guadalajarze, gdzie znajduje się siedziba Projects Abroad, oraz w mniejszym Ciudad Guzman, jest wiele szkół, które często mają problemy ze znalezieniem wystarczającej ilości nauczycieli języka angielskiego. Twoja obecność może być dla nich nieocenioną pomocą. Możesz spodziewać się kontaktu z uczniami w wieku 11-18 lat oraz studentami na uniwersytecie.

Volunteers with their students on the teaching project in Mexico

W czasie przeprowadzania zajęć sugerujemy zwrócić uwagę i położyć nacisk na angielski mówiony – nic tak nie wspomaga nauki języka jak bezpośredni z nim kontakt. Będziesz pomagać nauczycielowi w przygotowywaniu i prowadzeniu zajęć, a jeśli wykażesz się, będziesz mieć też szansę poprowadzić je zupełnie samodzielnie! Pamiętaj, że Twoje życie i kraj, z którego pochodzisz to świetne zaczyny tematów zajęć – uczniowie będą na pewno zaciekawieni kimś z odległej dla nich kultury. Lecz pamiętaj - tylko z dobrze przygotowanej i przeprowadzonej lekcji uczniowie wyciągną wiedzę. Jeszcze przed wyjazdem otrzymasz dostęp do porad i sugestii, które pomogą Ci w przygotowaniu perfekcyjnej lekcji. Także i na miejscu organizujemy regularnie warsztaty, dzięki którym poznasz więcej technik sprawnego nauczania.

Mexican children raise their hands during class to answer the volunteer teacher

Jeżeli płynnie posługujesz się językiem francuskim lub niemieckim, lub jeśli masz jakiekolwiek sugestie lub propozycje własnych metod nauczania, napisz do nas – istnieje możliwość zorganizowania zajęć tych języków oraz wdrożenia własnych metod w życie! Wakacje w Meksyku trwają od połowy grudnia do połowy lutego, a także w pierwszych dwóch tygodniach lipca. Nie martw się, jeśli planowałeś swój wyjazd w czasie któregoś z tych terminów – organizujemy także wakacyjne kursy językowe! Wolontariusze biorący udział w projekcie mogą wziąć także na miejscu udział w naszym projekcie z zakresu ochrony rekinów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o majestatycznych i pradawnych mieszkańcach oceanów i czynnie pomóc w ich ochronie, nie wahaj się i zapytaj nas o szczegóły!

Na miejscu zatrzymasz się w domu meksykańskiej rodziny, dzięki czemu zyskasz bezpośredni wgląd w lokalną kulturę i poznasz (lub podszkolisz się w używaniu) język hiszpański.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Wychowanie fizyczne Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲