You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole na Madagaskarze

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Projects Abroad staff member teaches a language class to children in Madagascar, Africa.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawdziłbyś się w roli nauczyciela? Nie musisz posiadać doświadczenia ani wykształcenia pedagogicznego! Jedyne, czego potrzebujesz podczas swojego pobytu w Moramandze, trzydziestotysięcznym mieście położonym na egzotycznym Madagaskarze, to zapał do pracy z dziećmi!

Urzędowym językiem na Madagaskarze jest język francuski, więc jeśli umiesz posługiwać się tym językiem, możesz pomagać jego nauczycielom w lokalnej szkole. Jeśli zamiast francuskiego nie jest Ci obcy język angielski, jego także możesz uczyć dzieci z okolicznych placówek. Prócz tego, zależnie od swoich zainteresowań i odbytej edukacji, będziesz miał szansę uczyć innych przedmiotów.

A local teacher stands in front of her class in Madagascar, Africa

Zależnie od poziomu znajomości języka, możesz uczyć szkole podstawowej lub wyższego stopnia. Także Twoja rola zależała będzie od tego, jak dobrze posługujesz się językiem, którego przyjdzie Ci nauczać – możesz prowadzić zajęcia u boku lokalnego nauczyciela lub nawet całkowicie samodzielnie! Personel szkół z ochotą pomoże Ci w doborze materiałów do zajęć i doradzi, które metody nauczania są najbardziej optymalne – nie musisz więc się obawiać, że zostaniesz rzucony od razu na głęboką wodę.

W czasie wakacji, czyli w terminie od początku lipca do końca września wolontariusze nie będą prowadzić normalnych zajęć. Zamiast tego, możesz pomóc uruchomić szkołę letnią, która oferuje zajęcia wyrównawcze. Lekcje te pomogą uczniom w nadrabianiu materiału i lepszym przygotowaniu przed następnym rokiem szkolnym. W tym przypadku możesz nauczać różnych przedmiotów, w zależności od swojej zdolności i wiedzy.Może to być angielski, francuski, matematyka i geografia. Te zajęcia są prowadzone w godzinach porannych.Natomiast w godzinach popołudniowych wolontariusze uczą sportu i prowadzą inne zajęcia fizyczne oraz gry i zabawy.

Na miejscu zatrzymasz się w pensjonacie. Możesz przyłączyć się do projektu także na okres dwóch tygodni, jeśli nie możesz pozwolić sobie na dłuższy pobyt.

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządzania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲