Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w szkole w Boliwii

Start
Ogólne projekty nauczycielskie

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Chciałbyś przekazać posiadaną przez Ciebie wiedzę, sprawdzić się w roli nauczyciela lub mieć satysfakcję z bycia lektorem języka? Wśród szeregu projektów odbywających się w boliwijskiej Cochambabie z pewnością znajdzie się taki, który przeznaczony jest dla Ciebie! Nie potrzebujesz żadnego certyfikatu ani wcześniejszego doświadczenia ani ukończonego kierunku studiów, by uczyć języka angielskiego. W hiszpańskojęzycznym kraju Ameryki Południowej znajomość międzynarodowego języka biznesu jest słaba – możesz pomóc zwiększyć jego znajomość wśród młodych Boliwijczyków i pomóc im w dobrym starcie w życie. Nie obawiaj się bycia rzuconym na głębokie wody – nasze warsztaty dla nauczycieli pomogą ci zebrać teoretyczną wiedzę, którą potem wykorzystasz w praktyce.

Oto pola edukacyjne, na których możesz zmierzyć się z trudną, ale dającą wielką satysfakcję rolą nauczyciela:

Projects Abroad Teaching volunteer leads a class at a school in Bolivia, Latin America.

  • Uniwersytet - Czeka Cię tu około 20 godzin tygodniowo, które spędzisz jako lektor języka angielskiego dla grup studentów. To doskonała okazja, by uczyć osoby w zbliżonym wieku do Twojego! Młodzi ludzie, którzy wybrali się na studia poszli tam z własnej woli, nie musisz się więc obawiać problemów z ich strony w nowej roli nauczyciela, która przypadnie Tobie. Zachęcamy do wykorzystywania możliwie największej liczby metod aktywizacyjnych. Grupa lektorów akademickich z ochotą pomoże Ci w komponowaniu materiałów do zajęć. Jeżeli jesteś studentem określonego kierunku, daj nam znać – dobierzemy dla Ciebie grupy studentów z podobnych kierunków, dzięki czemu łatwiej nawiążesz z nimi kontakt i pomożesz im poznać słownictwo kluczowe dla ich dziedziny wiedzy. Możesz wziąć także udział w językowych zajęciach dodatkowych jako współprowadzący – ich tematyka często dotyczy innych kultur, Twoja osoba będzie więc dla studentów nieocenioną, żywą atrakcją i pomocą edukacyjną. Jeżeli posługujesz się sprawnie innym językiem (zwłaszcza francuskim, hebrajskim, włoskim, duńskim, niemieckim i japońskim), możliwe będzie przeprowadzenie zajęć również w grupach studentów uczących się wyżej wymienionych języków.

  • Szkoły średnie - W lokalnych szkołach podstawowych możesz uczyć dzieci najmłodsze – często pochodzące z biednych, także najbiedniejszych rodzin. Wymagać będzie to od Ciebie możliwie najwyższych pokładów kreatywności, jako że młodsi uczniowie to wdzięczna, ale i trudna w prowadzeniu dla nauczyciela grupa  - ale dzięki temu każdy sukces będzie smakował przepysznie. Zależnie od Twoich zdolności językowych, będziesz prowadzić zajęcia samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela. Jeśli posługujesz się sprawnie także językiem hiszpańskim, możesz pomóc w nauczaniu także innych przedmiotów.

Volunteer on the Teaching project leads a lesson in a university in Bolivia

  • Kursy wakacyjne - Wakacje w Boliwii trwają od polowy grudnia do końca marca. W tym czasie organizowane są przez Projects Abroad kursy językowe. Jeśli wiec wybierasz się na wolontariat w czasie, kiedy w Boliwii szkoły i uczelnie nie działają, nie obawiaj się, znajdzie się dla Ciebie i Twoich zdolności pole do popisu. Jako nauczyciel w każdej z placówek, będziesz miał kontakt z hiszpańskojęzycznymi uczniami i nauczycielami. To znakomita okazja, by poznać podstawy lub podszkolić się w używaniu tego języka. Również fakt, że na czas pobytu zatrzymasz się w domu jednej z boliwijskich rodzin będzie miał nieoceniony wpływ na Twój poziom znajomości hiszpańskiego. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w bardziej wyspecjalizowanych projektach – edukacji muzycznej oraz projekcie dla osób mających doświadczenie w pracy z młodzieżą. Napisz do nas, by dowiedzieć się więcej!

Dowiedź się więcej na temat celów, które przyświecają nam przy realizacji tego projektu: Plan zarządzania projektem.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲