You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu nauczania informatyki na Sri Lance

Start
Ogólne projekty nauczycielskie Wychowanie fizyczne Nauczanie informatyki
 • Miasto: Kalutara, Udubaddawa
 • Instytucje: Centra szkoleniowe, szkoły podstawowe
 • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
 • Minimalna długość pobytu: 2 tygodnie

Sąsiadująca z Indiami wyspa, Sri Lanka, wzorem kontynentalnego sąsiada, intensywnie rozwija przemysł IT, starając się o lepszą pozycję w rzeczywistości czwartej rewolucji przemysłowej. Mimo tego, w wielu szkołach brak jest specjalistów, którzy mogliby wprowadzić młodych Cejlończyków w świat technologii informacyjnych. Aby nie zaprzepaszczać szans dzieci na lepszą przyszłość, która to wiąże się z umiejętnością obsługi komputera, pomoc wolontariuszy jest niezwykle ważna.

Twoje zadania

W centrum informatycznym w Udubaddawa zbierają się dzieci z okolicznych miasteczek i osad, niejednokrotnie dojeżdżające z daleka, by wziąć udział w organizowanych zajęciach. W centrum są trzy sale – największa z nich to sala informatyczna, w której spędzisz większość czasu. Dwie mniejsze poświęcone są na prowadzenie zajęć z języka angielskiego i syngaleskiego.

Volunteer teaches IT to school children in Sri Lanka

Obok indywidualnych zajęć w centrum informatycznym, prowadzimy także zajęcia w pobliskiej szkołe w Kalutara. Dzięki temu, współpracując ze szkołą, wolontariusze są w stanie wejść w tryby pracy szkoły i prowadzić zajęcia także z innych przedmiotów.

Do zakresu materiału, który przekazywać będziesz uczniom, należeć będą podstawy pracy ze sprzętem, jakie jak:

 • Wskazówki, jak używać Internetu do wyszukiwania informacji i komunikowania się
 • Obsługa podstawowych programów, na przykład:
  • edytora tekstu Word,
  • arkusza kalkulacyjnego Excel
  • kreator prezentacji Power Point

Wiele zajęć można przeprowadzić w formie uczących poprzez zabawę gier. Po zakończeniu kursu, uczestnicy otrzymują specjalne certyfikaty, potwierdzające jego odbycie i zdobycie wymaganych umiejętności.

A volunteer with a group of students graduating from the IT course

Jeśli potrafisz także opracowywać bazy danych i nieobce Ci są kwestie konserwacji sprzętu, możesz także i dla tych umiejętności odnaleźć zastosowanie. Nie musisz być informatykiem ani studentem. Jako że materiał stanowi naprawdę podstawy obsługi komputera, niezależnie od swoich doświadczeń i edukacji, poradzisz sobie doskonale!

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat na Sri Lankę, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲