You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu nauczania informatyki w RPA

Start
Ogólne projekty nauczycielskie Wychowanie fizyczne Nauczanie informatyki
  • Miasto: Kapsztad
  • Instytucje: Centra szkoleniowe, szkoły podstawowe
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 3 tygodnie

Republika Południowej Afryki to kraj kontrastów. Bieda graniczy bardzo blisko z wielkim bogactwem – w biedniejszych dzielnicach Kapsztadu bezrobocie sięga 40%. Osoby z biedniejszych warstw społecznych często nie mogą pozwolić sobie na nowiny techniczne, także w postaci komputera. Jest to jedna z przyczyn trudności w wyrwaniu się z trudnej sytuacji majątkowej. Znajomość obsługi komputera znacząco poszerza spektrum możliwości znalezienia lepszej, bądź jakiejkolwiek pracy.

Twoje zadania

Wiedzę z zakresu informatyki przekazywać możesz zarówno w lokalnym centrum społecznościowym, jak i w jednej ze szkół podstawowych.

Wybierając lokalne centrum, grupka młodych dorosłych (wiek 18 i więcej lat), którą będziesz uczył, liczyć będzie około 20 osób. Często znają oni już zupełne podstawy, więc w Twoim zakresie przekazywanego materiału znajdzie się obsługa programów, które przydadzą się Twoim podopiecznym w dalszym życiu zawodowym – takie jak:

  • edytora tekstu Word,
  • arkusza kalkulacyjnego Excel
  • kreator prezentacji Power Point

Ponadto, możesz pokazać swoim podopiecznym także, jak wykorzystać media społecznościowe nie tylko do kontaktu ze znajomymi.

Ucząc z kolei dzieci w szkole podstawowej, spotkasz się z o wiele młodszą (6-13) audiencją. Dlatego też zakres przekazywanej wiedzy będzie o wiele bardziej podstawowy, często stanowić będzie dla dziecka pierwsze kroki w pracy z komputerem. Informatyka jest przedmiotem nauczanym w szkole, dlatego program podążać będzie wytyczoną ścieżką. Nauczyciel pomoże Ci się w niego wdrożyć. Jako że język angielski jest powszechnie używany w RPA, wiele zajęć będziesz w stanie przeprowadzać zupełne samodzielnie!

Volunteer teaches IT skills to children in schools in South Africa

Powszechną metodą pracy w szkole jest praca grupowa, ucząca efektywnego podziału zadań i pracy zespołowej. Podczas trwania takich ćwiczeń, przy pomocy nauczyciela będziesz obserwować postępy prac i pomagać każdej z grup, sugerując efektywne i prawidłowe działania.

W większości szkół znajduje się wystarczająca ilość sprzętu, choć czasem może on być od dawna niemodernizowany, podobnie jak programy na nim zainstalowane. Możesz pomóc w dostosowaniu takich komputerów do nowocześniejszych standardów. Jeśli masz własne pomysły na poprowadzenie zajęć, nie obawiaj się je zaproponować – a prowadzący zastanowią się wraz z Tobą, jak wprowadzić je do programu.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do RPA, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲