You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu nauczania informatyki w Maroko

Start
Ogólne projekty nauczycielskie Nauczanie informatyki

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

  • Miasto: Rabat i Sale
  • Instytucje: Centra szkoleniowe
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 3 tygodnie

Połącz przyjemne z pożytecznym, wybierając projekt z zakresu nauczania informatyki w Maroko – nie tylko spędzisz niezapomniany czas w słonecznym państwie północnej Afryki, ale także pomożesz lokalnym dzieciom na początku ich dalszej drogi życiowej. Znajomość podstaw informatyki jest w obecnej sytuacji zawodowej koniecznością.

Żeby w pełni wykorzystać potencjał projektu, wolontariusz powinien wykazać się dobrą znajomością technik informatycznych, w szczególności pakietu MS Office. Pomocne będzie także doświadczenie z zakładania i prowadzenia stron internetowych lub blogów, a także podstawowe umiejętności serwisowania sprzętu.

Maroko to kraj francuskojęzyczny, dlatego znajomość języka francuskiego lub arabskiego może znacząco pomóc w komunikacji z uczniami. Nie stanowi jednak wymogu do wzięcia udziału, jako że w szkołach odbywają się także zajęcia z języka angielskiego, a uczniowie nie powinni mieć problemu, by porozumieć się z Tobą swobodnie w tym języku.

Twoje zadania

Volunteer teacher teaches computer skills to students in a school in Morocco, Northern Africa

Twoi uczniowie podzieleni będą na grupy wiekowe: młodsi (14-19 lat) i starsi (20 i więcej). Zależnie od zapotrzebowania, realizowane będą zajęcia grupowe jak i indywidualne. Zarówno w miasteczku Salw stolicy, Rabacie, zajęcia odbywać będą się według wcześniej ustalonych grafików. Łącznie, spodziewaj się około 20 godzin zajęć tygodniowo.

W konsultacji ze swoim nauczycielem prowadzącym możesz wpłynąć na kształt zajęć i poruszany materiał. Pamiętaj jednak, że tematyka zajęć i poruszane zagadnienia powinny być dostosowane do poziomu Twoich podopiecznych! Wielu z nich nie miało wcześniej praktycznie żadnych kontaktów z obsługą komputera.

Oprócz prowadzenia zajęć, możesz wykorzystać swoje bardziej zaawansowane umiejętności przy projektowaniu i uzupełnianiu strony internetowej szkoły.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać na Wolontariat do Maroko, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

 

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲