You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat z zakresu nauczania informatyki w Ghanie

Start
Ogólne projekty nauczycielskie Nauczanie informatyki

Local girls in Ghana in their school uniforms on the Teaching project

Marzy Ci się wyprawa w egzotyczne miejsce, do którego trudno znaleźć ofertę w biurze podróży? Masz w sobie duszę społecznika, który nie chce spędzić swojej wyprawy jedynie na podziwianiu widoków i zażywaniu słońca? Dzięki naszemu projektowi z zakresu nauczania podstaw IT w Ghanie będziesz w stanie połączyć jedno z drugim, pomagając miejscowym dzieciom poznać podstawowe tajniki obsługi komputera i mieć czas na odkrycie fascynującego zakątku wybrzeży Afryki Równikowej!

Twoje zadania

Projekt odbywa się w dwóch miejscach – w szkole podstawowej w Akuapem Hills, gdzie u boku miejscowego nauczyciela będziesz pomagać uczniom w wieki 6-12 lat, którzy uczęszczają do lokalnej szkoły. Zajmiesz się nauczaniem podstawowych czynności związanych z komputerem. W szkole są trzy komputery, a dzieci spędzają przy nich czas na zmianę, poznając nowe zagadnienia. Na tym poziomie obsługa programów takich jak Power Point, Word czy Excel w zupełności wystarczy. Jeśli dodatkowo masz wiedzę, jak tworzyć bazy danych, będziesz mógł podzielić się tą wiedzą z najbardziej pojętnymi uczniami!

Local boy in a school in Ghana on the Teaching project

Jeżeli z kolei wybierzesz drugi projekt, odbywający się w Cape Coast, trafisz do szkoły podstawowej wyposażonej w pełnoprawną salę informatyczną, w której na stałe prowadzi zajęcia dwóch nauczycieli. Tutaj będziesz w stanie nauczyć dzieci czegoś więcej – postępując zgodnie z podstawą nauczania!

W wolnym czasie możesz spędzić czas z innymi nauczycielami – dowiesz się od nich wielu ciekawych informacji na temat historii Ghany i lokalnej kultury, a także będziesz miał szansę pokazać im działanie komputera – wielu starszych nauczycieli wciąż jest do tyłu z nowinkami technicznymi.

Na miejscu zatrzymasz się w domu lokalnej rodziny – być może w miejscu, w którym się zatrzymasz będzie mieszkał także jeden z Twoich uczniów? Możesz wziąć udział w projekcie tylko na okres dwóch tygodni, jeśli nie masz możliwości wybrać się na dłużej!

Plan zarządania projektem

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲