You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż z produkcji filmowej w Tanzanii 

Start

Volunteer works with locals to create a project for the film production program in Tanzania

Marzy Ci się kariera filmowca? Wybierz się na nasz wolontariat z zakresu produkcji filmowej do Aruszy w Tanzanii, by stworzyć coś wspaniałego razem ze wspaniałymi ludźmi tam mieszkającymi! Jeżeli masz za sobą przynajmniej rok studiów związanych z produkcją filmu, medioznawstwem bądź innym, zbliżonym profilu, a także jesteś pełen entuzjazmu i otwarły na nowe doświadczenia, ten projekt jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Czekają na Ciebie warsztaty filmowe, sesje ćwiczeń i współpraca z lokalnymi entuzjastami srebrnego ekranu!

Na miejscu współpracować będziesz z lokalnym centrum kształcenia kulturowego dla młodzieży w Aruszy. Centrum zajmuje się między innymi kształceniem uzdolnionych, młodych Tanzańczyków w zakresie wiedzy filmoznawczej i produkcji filmu, w tym:

  • Obsługi dźwięku
  • Montażu
  • Kreowania obrazów audiowizualnych
  • Kreatywnego pisania scenariuszy
  • Technik produkcji filmów kinowych i telewizyjnych

Jako wolontariusz, będziesz asystować w każdej z wyżej wymienionych dziedzin. Pomagając studentom w czasie powstawania ich własnych produkcji!

Volunteers work in local villages in Tanzania for the filmmaking project

Każdego roku około 45 studentów rozpoczyna swoją przygodę z filmem w trwającym dwa lata kursie. Wolontariusze odgrywają kluczową rolę w ich edukacji. Dzięki warsztatom, pomagają młodym adeptom sztuki filmowej zdobyć konieczne umiejętności i techniczną wiedzę dotyczącą robienia filmów, a także pomagają wypracować zdolności społeczne i kreatywne.

Spędź czas z małymi grupkami studentów, wymieniajcie pomysły, uczcie się nowych zdolności i poznawajcie różnice waszych kultur! Obok przekazania warsztatu, celem studiów dla tych młodych ludzi jest zdobycie doświadczeń, które będą mogli wykorzystać w życiu. Dzięki kontaktowi z nimi, również Ty wzbogacisz się o nowe doświadczenia i pomysły.

  • Kurs jest bezpłatny dla lokalnych studentów z rodzin o niskich dochodach.
  • Studenci w ramach kursu uczęszczają na wiele zajęć w tym produkcję audiowizualną, media społecznościowe i projektowanie graficzne.
  • Studenci są zaangażowani w produkcję reklam, programów dokumentalnych i programów telewizyjnych dla lokalnych klientów. Dochody uzyskane z tych projektów pomagają w finansowaniu części edukacyjnej projektu.
  • W roku 2017 instytut szkoleniowy zdobył dwie nagrody za doskonałość za swoje produkcje.

Na czas trwania projektu, czyli czterech tygodni lub więcej, zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin. Kontakt z otwartymi i sympatycznymi ludźmi pomoże Ci otworzyć się szerzej na swoich podopiecznych!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲