You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż dziennikarski na Sri Lance

Start

A local journalist assists an intern at a print house in Sri Lanka

Jeżeli marzy Ci się kariera dziennikarska, nie ma lepszego miejsca, by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe niż tętniąca życiem stolica Sri Lanki, Colombo. Możesz wybrać możliwość odbycia stażu w lokalnej prasie, radiu bądź telewizji. By w pełni wykorzystać swój pobyt na wyspie Cejlon powinieneś mieć wcześniejsze doświadczenie w dziennikarstwie – prześlij nam swoje CV, pomożemy Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie i Twojego rozwoju miejsce.

Wybierając praktykę w gazecie, będziesz miał możliwość pracy w angielskojęzycznym dzienniku bądź tygodniku o tematyce biznesowej, sportowej, kulturowej bądź przedstawiającej nowiny ze świata. Do Ciebie należeć będzie wyszukiwanie materiałów do artykułów, przeprowadzanie wywiadów, pisanie artykułów i praca reporterska. Możesz spodziewać się, że zostaniesz przydzielony do opisywania szerokiej gamy wydarzeń - od sztuki teatralnej po spotkanie biznesowe.

Staż w gazecie jest możliwy tylko dla osób, które są w stanie poświęcić na swój pobyt w Sri Lance minimum dwa miesiące. Możesz być pewien, że będzie to czas dobrze wykorzystany.

Jeżeli bliższa Ci jest droga radiowca, możesz spędzić czas w lokalnej rozgłośni na asystowaniu w nadawaniu audycji, marketingu, a także sprawdzeniu swych sił w roli osoby odpowiedzialnej za techniczne aspekty sprzętu. By w pełni skorzystać ze swego pobytu i nauczyć się jak najwięcej, powinieneś spędzić w rozgłośni przynajmniej trzy miesiące.

Możesz wybrać także centrum medialne, na które składa się stacja telewizyjna, rozgłośnia radiowa oraz internetowa platforma prasowa. Dzięki takiej praktyce zdobędziesz wszechstronne umiejętności w kilku dziedzinach dziennikarstwa i pracy w mediach. By w pełni skorzystać z możliwości, jakie daje Ci ten pobyt, powinieneś spędzić w centrum minimum trzy miesiące. To dobre miejsce szczególnie dla osób, które nie mają wcześniejszego doświadczenia – tu zdobędą jego podstawy!

Podczas pobytu na Sri Lance zamieszkasz u lokalnej rodziny. Twój staż będzie dość długi, więc z pewnością zdążysz się blisko z nią zżyć, dzięki czemu będziesz miał okazję, by dobrze poznać kulturę mieszkańców wyspy.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲