You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż dziennikarski na Samoa

Start

Interns on the Journalism project in Samoa type a report

Czy jest piękniejsza wizja od spędzenia czasu na słonecznych wyspach Pacyfiku i wykorzystanie tego czasu, by w sposób interesujący zdobyć doświadczenie, które przyda Ci się w dalszym życiu zawodowym? Jeśli też nie jesteś w stanie podać lepszej opcji, projekt z zakresu dziennikarstwa na Samoa czeka właśnie na Ciebie! Jedyne, czego potrzebujesz to dobra znajomość języka angielskiego.

Możesz wybrać wolontariat w lokalnej gazecie Samoa Observer lub firmie medialnej Talamua Media and Publication. Oba projekty zlokalizowane są w stolicy kraju, Apii.

Radio Journalism intern records a radio show in Samoa

Wybierając pierwszą opcję, do Twoich zadań należeć będą głównie czynności reporterskie – wyszukiwanie i opisywanie tematów godnych do poruszenia na łamach pisma. Jeśli interesujesz się fotografią, możesz spełnić się w tej roli wykonując zdjęcia, które później zostaną opublikowane na łamach periodyku. Strona internetowa i media społecznościowe to kolejne obszary, które mogą przypaść Tobie w opiekę. Na każdym polu możesz liczyć na pomoc doświadczonych, lokalnych dziennikarzy. Sugerujemy zabranie własnego laptopa oraz aparatu – znacząco ułatwią Ci pracę, choć jeśli wolisz korzystać z dostępnego na miejscu oprzyrządowania, jest to oczywiście w pełni możliwe.

Zatrzymasz się na minimum cztery tygodnie w domu jednej z lokalnych rodzin – być może Twoi domownicy pomogą Ci znaleźć materiał na doskonały artykuł?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲