You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż dziennikarski w RPA

Start

Interns on the Journalism project edit and revise a print piece in South Africa

Udział w naszym stażu z dziennikarstwa w Republice Południowej Afryki jest niepowtarzalną okazją do zdobycia doświadczenia oraz wzbogacenia swojej wiedzy oraz CV i przyszłych możliwości zatrudnienia. Marzy Ci się praca w redakcji magazynu? Spróbuj swoich sił działając w Cape Chameleon, magazynie online wydawanym przez Projects Abroad w Afryce Południowej. 

Praktyka w zagranicznej redakcji na pewno pomoże Ci w znalezieniu wspaniałej pracy!
Podczas trwania praktyki będziesz miał możliwość wyszukiwania tematów i wykonywania wywiadów potrzebnych Ci do pisania artykułów. Jeżeli Twoją pasją jest też fotografia, nic nie stoi na przeszkodzie, byś używał również i swoich zdolności w posługiwaniu się aparatem. Bądź przygotowany na różnorodność tematów, które przyjdzie Ci poruszać - od wywiadu ze sportowcem po relację ze spraw bieżących w lokalnej polityce. Jeżeli czujesz się pewnie w promocji w mediach społecznościowych - również i ta dziedzina pracy w redakcji może być dla Ciebie otwarta.

Interns consult each other on print journalism pieces in South Africa

Możesz spodziewać się na miejscu licznych warsztatów twórczego pisania oraz wizyt w lokalnych placówkach medialnych. Jako dziennikarz, powinieneś wykazać się, prócz umiejętności pisania, przede wszystkim inicjatywą. Tylko jeżeli będziesz aktywny, zdobędziesz niezbędne w przyszłości doświadczenie.

Będziesz miał styczność także z ukazującym się online „Voices in the World”, ogólnoświatowej platformie wymiany poglądów dla młodych dziennikarzy i publicystów. To doskonałe miejsce, by opublikować tekst napisany z punktu widzenia obcokrajowca!

Podczas pobytu w Republice Południowej Afryki zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin. Być może podrzucą Ci oni pomysł na jakiś artykuł?

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲