You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż dziennikarski na Filipinach

Start

Pociąga Cię kariera radiowca? Zdobądź doświadczenie na Filipinach! Praktyka za granicą nauczy Cię o wiele więcej niż jakikolwiek lokalny staż. Byłoby wskazane, gdybyś miał wcześniejsze doświadczenie w pracy redakcyjnej lub masz za sobą choć semestr studiów dziennikarskich. Doświadczenie w zakresie akustyki czy realizacji dźwięku będzie szczególnie cenne i pozwoli Ci pełniej wykorzystać swój pobyt. Jeżeli jednak nie masz wcześniejszych doświadczeń, nie przejmuj się – w pierwszym tygodniu nauczysz się wszystkiego, co potrzebne!

A Projects Abroad volunteer speaks into a microphone at her Journalism placement in Asia

Na miejscu dostępne są dwie rozgłośnie, w których możesz podjąć praktykę. W pierwszej z nich, Stacji radiowej DYVL możesz spróbować swoich sił jako DJ i jako prowadzący audycje o tematyce kulturalnej – zwłaszcza w zakresie literatury, poezji i mitologii. Jako DJ możesz zostać zaproszony przez lokalną uczelnię, wspomagającą rozgłośnię, do pomocy w organizowaniu akademickich audycji.

Możesz wybrać też inną rozgłośnię, Hug FM Radio, gdzie Twoim zadaniem będzie między innymi wyszukiwanie muzyki i tematów do audycji, prowadzenie audycji pogodowych i pisanie scenariuszy reklam. Na miejscu w pracy pomagać Ci będą doświadczeni, lokalni radiowcy.

W czasie pobytu zatrzymasz się u lokalnej rodziny. Możesz przyłączyć się do projektu na dwa tygodnie, jeżeli nie możesz pozwolić sobie na pełen, miesięczny wyjazd.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲