You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat budowlany w Tanzanii

Start
Informacje podstawowe

Jeśli masz trochę wolnego czasu (co najmniej dwa tygodnie) i lubisz pomagać innym poprzez pracę fizyczną, której wyniki są łatwo mierzalne i pozostawiają po sobie trwały ślad w rzeczywistości projekt, budowlany w Tanzanii jest skierowany właśnie do Ciebie.

Wolontariusze gotowi podjąć wyzwanie, zostają wysłani do pracy w okolicy Arushy, gdzie angażuje się ich do pomocy przy budowach i remontów lokalnych szkół i domów opieki. Uczestnicy projektu pracują ramię w ramię z miejscowymi wykonawcami, którzy pomagają im w zdobyciu umiejętności niezbędnych do wykonywania prac na wszystkich etapach budowy danego obiektu. Budynki powstają z materiałów dostępnych na rynku lokalnym i przy użyciu tradycyjnych metod budowy (bez użycia sprzętu elektrycznego), sprawdzających się w trudno dostępnych miejscach.

Gap Year volunteers lift materials for the Building project in Tanzania

Wolontariusze Projects Abroad pracują wspólnie z członkami społeczności Masajów mieszkającymi poza miastem Arusha. Areną prac jest pobliska wieś Mesera, gdzie wolontariusze budują szkołę, dotychczas wybudowali trzy klasy, w których odbywają się już zajęcia. Aktualnie trwają prace nad kolejnymi siedmioma i biurami dla nauczycieli.

Prowadzony projekt jest długoterminowy i w ciągu całego czasu przewidzianego na jego realizację (od 6 miesięcy do roku) będą w nim uczestniczyć wyłącznie wolontariusze Projects Abroad. Mieszkańcy lokalnej wspólnoty bardzo serdecznie powitali na budowie pierwszych pracowników i czekają na kolejnych oraz efekty już podjętych prac. Aktualnie jest to jedna z najbardziej interesujących inicjatyw, jakie są prowadzone w tym rejonie.

Volunteer paint a community building on the Building project in Tanzania

Praca budowniczych jest bardzo zróżnicowana, może polegać na: wykopach pod fundamenty, mieszaniu cementu, budowie murów, tynkowaniu ścian czy malowaniu. Każdą budowę nadzoruje wykwalifikowany pracownik pochodzący ze społeczności lokalnej, który służy fachową radą i pomocą. Prace odbywają się wcześnie rano lub późnym popołudniem, w związku z czym wolontariusze mają czas na zaangażowanie się w życie mieszkańców i poznanie ich zwyczajów.
Prace budowlane trwają od 9:00 do 15:00, a rodzaj wykonywanych zadań zależny jest od warunków pogodowych,

Aby uczestniczyć w tym projekcie, nie musisz wykazać się żadnym doświadczeniem budowlanym, choć każdy, kto takie doświadczenie posiada, będzie mógł wykonywać bardziej specjalistyczne prace. Chcąc zostać wolontariuszem projektu budowlanego, powinieneś jednak posiadać dostateczną siłę fizyczną, dzięki której podołasz ciężkiej pracy na budowie. Musisz też być przygotowany na pracę w różnych warunkach pogodowych.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲