You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat budowlany w RPA

Start
Informacje podstawowe

Nasze projekty budowlane odbywają się w Cape Town, w Imizamo, Lavender Hill oraz Grassy Park. Tutaj jako pracownik na ochotnika dołączysz do zespołu innych wolontariuszy z Projects Abroad oraz tamtejszych mieszkańców, którzy wspólnie budować będą proste budynki lokalnych domów dziecka i zakładów opieki. Będziesz zatem ważnym elementem rozwoju społeczności tych miast, a także zobaczysz konkretne, fizyczne rezultaty swojej pracy. Nie wymagamy specjalnych kwalifikacji, ale wszelkie odpowiednie umiejętności i doświadczenia są mile widziane i mogą pozwolić na podjęcie bardziej wyspecjalizowanej roli w procesie budowy. Do udziału w projekcie ważne są: chęć ciężkiej pracy, dobra wola, dobre zdrowie i stosunkowo dobra kondycja fizyczna, uczestnicy muszą być przygotowani do pracy na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. Wykwalifikowany kierownik budowy z terenu gminy nadzoruje prace na każdym etapie i pomaga wolontariuszom.

Budynki konstruowane są z wykorzystaniem ekologicznych eko-toreb, worków z piaskiem co daje dobrą jakość , zmniejszenie kosztów i jest przyjazne dla środowiska. Techniki są proste do opanowania i bardzo korzystne gdy borykamy się z brakiem środków ,gdyż nie wymagają one energii elektrycznej i potrzebne są tylko minimalne ilości wody i cementu.

Praca społeczna przy budowie jest wyjątkową okazją do spotkania młodych ludzi z całego świata uczestniczących w projekcie w tym samym czasie oraz ważną misją humanitarną dla mieszkańców. Prace będą prowadzone w godzinach porannych i wieczornych, więc będziesz miał dużo czasu, aby wziąć udział w życiu lokalnej społeczności.

Raport z realizacji projektu South Africa Building Management Plan

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲