You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty zagraniczne z zakresu
Budownictwa

Start
Volunteers make an impact at an international Building project
  • Twoje zadania: Praca fizyczna przy budowie szkół, przedszkoli i bibliotek w krajach rozwijających się.
  • Wymagania: W programie może wziąć udział każdy, bez względu na posiadane umiejętności i wykształcenie
Informacje o projekcie

Jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jest posiadanie domu – bezpiecznego miejsca, do którego możemy wrócić po ciężkim dniu pracy. Równie ważne jest, aby nasze dzieci mogły uczęszczać do szkoły. Gdy zachorujemy i konieczna staje się nie tylko lekarska wizyta, ale i operacja musimy udać się do szpitala. Co by się jednak stało, gdybyśmy nie mieli własnego domu, w pobliżu nie byłoby żadnej szkoły ani szpitala albo zostałyby one zniszczone przez jedną z wielu klęsk żywiołowych, które ostatnio coraz częściej nawiedzają miliony mieszkańców Ziemi? O ile sami nie dalibyśmy sobie rady ze skutkami powodzi czy huraganu, w wyniku którego stracilibyśmy dobytek całego życia, musielibyśmy liczyć na pomoc innych ludzi. A jeśli my mielibyśmy zostać tymi, którzy wspierają innych w potrzebie, to czy bylibyśmy gotowi siłą swoich rąk pomóc im odbudować nie tylko zburzone budynki, ale i obrucone w gruzy marzenia?

Charakter wolontariatu

Jeśli odpowiedź na postawione pytanie brzmi tak, Projects Abroad zachęca Cię do wzięcia udziału w jednym z wielu projektów wolontariatu z zakresu budownictwa. Sam zdecydujesz, w jakim miejscu i przy jakim projekcie chciałbyś pracować: może to być budowa lub renowacja domów, szkół, szpitali, urzędów i innych obiektów instytucji publicznych. Twój wkład w prace budowlano-remontowe będzie widoczny praktycznie od razu i w znaczący sposób może przyczynić się do zapewnienia miejscowej ludności godziwych warunków mieszkaniowych i socjalnych.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Volunteer constructing a building on a Community Building Project

Dla nas nie liczy się czy masz lat 16 czy 60, czy posiadasz specjalne kwalifikacje zawodowe do pracy na budowie i doświadczenie w tym względzie, czy może dopiero chciałbyś je zdobyć. Zadbany o to, abyś pracował pod okiem fachowców. Jeśli masz od 16 do 19 lat możesz wziąć udział razem ze swoimi rówieśnikami w specjalnym programie adresowanym do licealistów.

Każdy, kto chce zostać wolontariuszem projektu budowlanego powinien zdawać sobie sprawę z tego, że praca na budowie, w nierzadko trudnych warunkach atmosferycznych, wymaga braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz dobrej kondycji fizycznej. Niezbędne są również zapał do pracy, zaangażowanie i dobra wola, od której zaczyna się uczestnictwo w wolontariacie. Kiedy i na jak długo? Zależy od tego, co sam postanowisz w tym względzie.

Pracując jako wolontariusz na budowie lub przy renowacji, zetkniesz się często z odmiennymi materiałami i narzędziami budowlanymi niż te dostępne w pobliskim sklepie narzędziowym czy markecie budowlanym w Twoim mieście. Bądź zatem otwarty i gotowy na naukę innych, uwarunkowanych kulturowo sposobów i metod pracy.

Pamiętaj, że pomagając innym, pomagasz także sobie samemu. Dzięki wspólnej pracy nie tylko uczysz się i doskonalisz bądź nabywasz umiejętności, które mogą okazać się przydatne w Twojej przyszłej pracy i codziennym życiu, ale także poznajesz innych ludzi oraz ich kulturę, rozwijasz się intelektualnie i emocjonalnie.

Sprawdź gdzie możesz wyjechać:

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲