You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż biznesowy w Wietnamie

Start
  • Miasto: Mai Chau
  • Instytucje: Ośrodki dla uchodźców
  • Wymagania: Minimum 20 rok życia, doświadczenia zawodowe w branży sprzedaży i marketingu, język angielski na poziomie podstawowym.
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Minimalna długość pobytu: 4 tygodnie

A Vietnamese man does some early morning fishing on the river in Mai Chau, Asia

Jeśli interesujesz się sztuką, cenisz rękodzieło, pociąga Cię kultura dalekiego orientu, a ponadto chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać z zyskiem na swojej własnej twórczości, nasz projekt w Wietnamie jest stworzony w sam raz dla Ciebie! W malowniczej wiosce Mai Chau w prowincji Hoa Binh, wspomagać będziesz lokalnych rzemieślników i artystów (wielu z nich zmaga się z niepełnosprawnościami), by dzięki wykorzystaniu umiejętności swoich rąk, takich jak tkanie, haftowanie i umiejętności krawieckie i stworzeniu produktów, takich jak haftowane torby, tkane makaty, szale i powłoki na poduszki byli w stanie stworzyć dla siebie stałe i stabilne źródło dochodu!

Twoje zadania

Dzięki Twoim poradom z zakresu promocji produktów na rynku lokalnym i międzynarodowym, w mediach społecznych i poprzez wykorzystanie strony internetowej młodzi rzemieślnicy wkrótce odczują zauważalny wzrost sprzedaży. Pomożesz także w zakładaniu sklepów stacjonarnych w Mai Chau oraz w Ban Lac – popularnym centrum turystycznym położonym nieopodal i w udoskonalaniu domów oferowanym turystom.

Local woman in a market wears a straw hat in Vietnam

Pobyt w wietnamskiej wiosce to także doskonała szansa, by spróbować swoich sił jako nauczyciel języka angielskiego wśród lokalnej społeczności. Jeśli zamierzasz spędzić tam dłuższy czas, być może sam, pod okiem Twoich podopiecznych, nauczysz się haftować lub wykonywać przedmioty na kształt tych, które wychodzą spod ich rąk?

Wioska Mai Chau jest domem dla Tajskiej mniejszości w Wietnamie (nie należy jej mylić z mieszkańcami okolicznej Tajlandii!), którzy znani są ze swojej gościnności i otwartości.

Poprzedni wolontariusze zajęli się takimi czynnościami jak:

  • Stworzenie filmu, który ma na celu promować rzemieślników i ich produkty.
  • Udoskonalenie programów wycieczek oferowanych turystom i sposoby ich reklamowania na stronie internetowej oraz w sklepie detalicznym.
  • Tworzenie i udoskonalanie kont na Facebooku dla firm.
  • Projektowanie nowych logotypów dla sklepów detalicznych.

Struktura tego wolontariatu różni się znacznie od innych oferowanych przez nas wolontariatów biznesowych. Wolontariusze nie pracują w tradycyjnym środowisku biznesowym i nie mają typowego dnia roboczego. Godziny pracy zmieniają się z dnia na dzień, w zależności od tego, co wolontariusz chce robić danego dnia. Zadania, nad którymi pracują wolontariusze są różne i zależne od potrzeb miejscowych.

Zakwaterowanie

Nasz lokalny personel zadba o Twoje zakwaterowanie, wyżywienie i całą logistykę związaną z Twoim pobytem. Będziesz zakwaterowany w domach lokalnych rodzin. Dzięki mieszkaniu z rodziną poznasz lokalną kulturę od podszewki – taka okazja nie zdarza się zbyt często!

Ze względu na odległość Mai Chau od Hanoi, musisz liczyć się z tym, że na integrację z innymi wolontariuszami możesz liczyć przeważnie w weekendy.

Co zrobić żeby wyjechać

Jeżeli chcesz wyjechać do Wietnamu, zgłoś się do nas telefonicznie pod numerem: 22 292 22 07 lub mailowo na adres: info@projects-abroad.pl, a otrzymasz więcej informacji o tym wolontariacie.

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲