You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Staż biznesowy w Meksyku

Start

Volunteer in the home of her host family in Mexico with Projects Abroad

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów związanych z ekonomią? Być może już jesteś studentem takiego kierunku? Twoja edukacja potoczyła się innymi torami, ale chciałbyś spróbować swoich sił pracując w organizacji pozarządowej? Niezależnie od podjętego kierunku studiów możesz wziąć udział w naszym projekcie w Meksyku – udział w tego typu zagranicznym projekcie może stanowić cenny atut w Twojej dalszej karierze!.

W Guadalajarze współpracujemy z trzema organizacjami pozarządowymi, w których możesz odbyć wolontariat. Pierwsza z nich zajmuje się promocją zrównoważonego transportu - głównie rowerowego. Organizacja współpracuje ściśle z radą miejską i stanowi aktualnie jedno z głównych ciał opiniotwórczych w mieście

Druga organizacja zajmuje się badaniem, analizowaniem i ewaluacją statusu życiowego mieszkańców w Guadalajarze i całej prowincji Jalisco. Współpracuje ona z innymi organizacjami, lokalnymi przedstawicielami rządu oraz z dużymi organizacjami międzynarodowymi, wśród których wymienić warto choćby Organizację Narodów Zjednoczonych. Badania podejmowane przez organizację stanowią niejednokrotnie zaczyn dla wielu inicjatyw związanych z promocją zdrowego trybu życia, rozwojem miejskim i edukacją.

Polem działań trzeciej organizacji jest wsparcie dla kobiet zakładających własne przedsiębiorstwa, głównie na polu pomocy w tworzeniu planów biznesowych. Założona w 2006 roku organizacja stawia sobie za zadanie wspieranie inicjatyw ekonomicznych biedniejszych mieszkańców regionu, za cel nadrzędny stawiając jego rozwój ekonomiczny.

Volunteer tries on a sombrero on the streets of Mexico during her volunteer project in Mexico

Twoje zadania w każdej z lokacji zależeć będą od Twoich umiejętności i doświadczeń. Zazwyczaj Twoją rolą będzie pomoc w obmyślaniu i wdrażaniu w życie kampanii promocyjnych, pomoc w przeprowadzaniu akcji fundraisingowych, obsługa mediów społecznościowych i stron internetowych, pomoc w wyszukiwaniu i zbieraniu materiałów, marketing, PR czy pomoc techniczno-informatyczna i programowanie. Dokładny zakres zależeć będzie od tego, czym będziesz chciał się zająć i jakie posiadane zdolności Ci w tym pomogą. Poznasz od wewnątrz pracę organizacji pozarządowej – od uczestnictwa w spotkaniach po planowanie wydarzeń i kampanii. Twój udzial i sugestie są zawsze Mile widziane. To także doskonałą okazja, by nauczyć się języka hiszpańskiego lub podszkolić się w jego używaniu poprzez kontakt z ludźmi posługującymi się nim na co dzień!

Szacunkowy czas, jaki spędzisz w czasie roboczych dni tygodnia na pracy to 35 godzin. Na czas pobytu w Meksyku zatrzymasz się w domu jednej z lokalnych rodzin. To znakomita okazja, by poznać kulturę hiszpańskojęzycznej Ameryki Łacińskiej od wewnątrz!

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲