You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat rolniczy w Argentynie 

Start

Spędź niezapomniany czas w Argentynie i pozostaw po sobie ślad, który wpłynie na życie lokalnej społeczności! Nasz projekt z zakresu agrokultury w Cordobie przewiduje pracę nad kultywacją społecznego ogródka warzywnego i fermy organicznej położonej w Villa Rumipal (miejscu, w którym odbywa się nasz projekt z zakresu opieki nad zwierzętami. Daj nam proszę znać, która lokalizacja projektu i zadania do wykonania w czasie wolontariatu bardziej odpowiadają Twoim preferencjom. Nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń – wszystkiego nauczysz się na miejscu!

Wybierając projekt w Cordobie, pogłębisz swoją wiedzę i poznasz nowe technologie w zakresie ogrodnictwa i rolnictwa, a także pogłębisz swoje umiejętności społeczne w kontakcie z ludźmi należącymi do innej kultury – od najmłodszych po najstarszych członków hiszpańskojęzycznej społeczności Ameryki Południowej. Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Sadzonkowanie plantacji
  • Budowa ogrodzeń
  • Przeprowadzanie zbiorów i ich sprzedaż

Volunteer and child grow organic vegetables on and organic farm with Projects Abroad

Oprócz tego, będziesz miał możliwość zaaranżowania i przeprowadzenia warsztatów mających na celu zwiększenie świadomości mieszkańców o atrakcyjności spożywania wyhodowanych samodzielnie warzyw oraz jak założyć własną ich hodowlę. Wybierając organiczną fermę w Villa Rumipal, zobaczysz na własne oczy w jaki sposób pozyskiwane są jaja kur z wolnego wybiegu, a do Twoich zadań należeć będzie: 

  • Doglądanie fermy
  • Kontrola obecności szkodników
  • Nadzór nad prawidłową rotacją plonów
  • Badanie jakości nawozów naturalnych
  • Doglądanie stanu zdrowia królików
  • Pozyskiwanie jaj od kur z wolnego wybiegu

Prócz tego, możesz uczestniczyć w lokalnym procesie sprzedawania produktów z fermy – tych samych, które zbierałeś lub których zbiorów (a także wzrostu) doglądałeś. Twoje zaangażowanie w każdy aspekt życia fermy będzie o wiele większe niż w poprzednim projekcie. Możesz przystąpić do projektu na okres dwóch tygodni, jeśli nie jesteś w stanie udać się na niego na pełen okres czterech. Zależnie od lokacji, zatrzymasz się w domu okolicznej rodziny (w Cordobie) lub w hotelu (w Villa Rumipal)

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲