Na pierwszy rzut oka trudno jest ocenić zmianę, do której może doprowadzić jeden wolontariusz w kilka tygodni. Ale jeśli tysiące ludzi poświęcą krótki czas, działając na rzecz tego samego długofalowego celu, osiągniemy razem wielki postęp. 

Nie zostawiamy tego przypadkowi. Każdy z naszych projektów jest precyzyjnie zaplanowany i monitorowany, dlatego wiemy, że przynosimy pozytywną zmianę, do której przywiązujemy wielką wagę. 

Poniżej wyjaśniamy niektóre z wielu inicjatyw, które prowadzimy aby mieć pewność, że twój projekt będzie miał globalne znaczenie.

Nasz raport o globalnym wpływie

Każdy może mówić, że “czyni różnicę” lub “ma wpływ”. Wierzymy, że najlepszym sposobem udowodnienia tego jest pokazanie prawdziwych przykładów osiągnięć naszych wolontariuszy i członków zespołu. 

Każdego roku tworzymy raport o globalnym wpływie, który pokazuje skalę zmiany, którą nasi wolontariusze czynią na całym świecie we wszystkich naszych projektach. Zachęcamy każdego, aby zerknął na nasze najnowsze wideo i raporty. 

High School Specials – pomagamy naszym młodszym wolontariuszom mieć wpływ

Każdego roku, tysiące młodych wolontariuszy pomiędzy 15 a 18 rokiem życia dołączają do naszych programów High School Specials aby pomagać zmieniać świat. 

Podczas wyprawy za granicę, przyczyniają się do osiągania długofalowych celów i wywierania długofalowego pozytywnego wpływu na społecznościach, w których pracują. 

Aby celebrować ich wysiłek, przygotowujemy szczegółowe raporty o globalnym wpływie High School Specials. W ten sposób pokazujemy, że gdy program jest dobrze zaplanowany, wiek nie stanowi bariery dla czynienia dobra.

A Care volunteer and children playing together in a sand pit

Plany zarządzania

Nasze projekty opieki nad dziećmi, nauczania, ochrony przyrody i medyczne są prowadzone zgodnie z rygorystycznymi planami zarządzania. Skupiają się na celach ONZ dotyczących zrównoważonego rozwoju

Te plany są “szyte na miarę” w przypadku każdego projektu. Określają cel projektu i pomagają nam skupić nasze zasoby na najważniejszych celach. Pozwalają nam także ustrukturyzować naszą pracę i monitorować jej wpływ. 

Są tworzone poprzez sporządzenie szczegółowego oszacowania potrzeb wśród naszych partnerów i w społecznościach, na rzecz których pracujemy.

Dowiedz się więcej o naszych planach zarządzania. 

Baza globalnego wpływu

Aby pomóc nam osiągnąć nasze cele w naszych projektach, korzystamy z bazy globalnego wpływu. 

To bezpieczna i anonimowa baza danych, którą stworzyliśmy, by zidentyfikować specyficzne obszary potrzeb. Korzystamy z niej, aby śledzić rozwój dzieci i dorosłych, z którymi pracujemy, i monitorować ogólny postęp we wszystkich miejscach, w których działamy. 

Każde miejsce jest oceniane przez ekipę i wolontariuszy, aby ustalić, nad jakimi celami musimy popracować. Kiedy już wiemy co musimy zrobić, tworzymy wyspecjalizowane checklisty i profile w bazie, a następnie zaczynamy pracować, by osiągnąć te cele.

W ten sposób wolontariusze wspierają się w osiąganiu więcej, i przyczyniają się do długofalowego wpływu.

Przeczytaj więcej o naszej bazie globalnego wpływu.

Twój wpływ

Mamy nadzieję, że zaprezentowane przykłady będą  dla ciebie tak inspirujące, jak dla nas. Jeśli chcesz być częścią globalnego wysiłku na rzecz czynienia dobra tam, gdzie jest to potrzebne, umożliwimy ci to.

Zerknij na różne projekty wolontariatu w krajach rozwijających się, i skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, jak możesz dołączyć.

Volunteers in Nepal plant rice with some of the local people

Nasze akredytacje