Projects Abroad volunteers in Fiji take a break after a beach clean-up.

O Projects Abroad

Projects Abroad od 25 lat pomaga wolontariuszom i stażystom zrealizować ich potencjał, by uczynić świat lepszym miejscem. 

W czasach przed internetem, smartfonami i tanimi liniami lotniczymi, angielski profesor uniwersytecki i kilku kolegów z zagranicy miało pomysł: co, gdyby młodzi ludzie mogli zostać międzynarodowymi wolontariuszami? Mogliby zdobywać nowe umiejętności i przyczyniać się do rozwoju lokalnych społeczności. To było 25 lat temu i od tamtej pory zawsze patrzyliśmy do przodu. 

Podczas gdy wiele firm poszło w nasze ślady, wciąż pozostajemy złotym standardem w międzynarodowych projektach wolontariatów i staży. Każdy projekt jest oparty na zobowiązaniu obejmującym: bezpieczeństwo, bezstresową podróż i czynienie prawdziwej różnicy.

Nasz zespół to lokalni mieszkańcy, których szkolimy i wspieramy, albo byli wolontariusze, którzy doświadczyli tego rodzaju pracy i zobaczyli, jakie ma ona znaczenie. 

Nasze plany na przyszłość są wielkie. Wierzymy, że międzynarodowe wolontariaty i staże zapewniają niepowtarzalną możliwość młodym ludziom, którzy przechodzą z okresu dojrzewania do dorosłości, i wiemy, że praca, którą wykonujemy, zmienia lokalne społeczności. 

Wraz z każdym wolontariuszem sprawiamy, że świat staje się lepszym miejscem.

Misja & wartości

Nasza misja

Jesteśmy po to, by zapewniać najwyższy standard wsparcia i bezpieczeństwa, dzięki czemu nasi wolontariusze i stażyści mogą realizować swój potencjał, odkrywać samych siebie i tworzyć pozytywną zmianę w świecie.

Nasze wartości

Realizowanie potencjału 

Poświęcamy się, by pomagać naszym wolontariuszom, stażystom i zespołowi odkrywać, co są w stanie zrobić. Chcemy pomóc ci zamienić twoją pasję w pozytywny wpływ na prawdziwą zmianę na świecie.

Transformacja przez podróże

Chcemy zachęcić ludzi do odkrywania świata, doświadczania innych kultur i prawdziwego zrozumienia specyficznych problemów miejsc, które odwiedzają. Wiemy, że ten proces zmienia ludzi, sam samo jak i społeczności, do których podróżują.

Budowanie znaczących koneksji 

Nauczyliśmy się, że prawdziwe połączenia leżą w sercu doświadczenia związanego z wolontariatem, i gdy spotykają się ludzie z różnych kultur i środowisk, wszystko jest możliwe.

Zmienianie ludzi i społeczności 

Nasz model dobrze działa zarówno dla wolontariuszy i stażystów, jak i dla społeczności, w których pracujemy. Planujemy, monitorujemy i oceniamy wszystkie nasze projekty w ścisłym kontakcie z lokalnymi społecznościami, prowadząc rygorystyczne oceny efektów jako standardową praktykę. To oznacza, że wolontariusze mogą faktycznie przyczynić się do sukcesu projektu, jednocześnie ucząc się i rozwijając. Wszystkie nasze projekty zapewniają znaczącą wartość środowisku, lokalnym mieszkańcom i organizacjom, które wspierają.

Grupa Projects Abroad

Projects Abroad (UK) Ltd (Numer firmy: 02478906), Projects Abroad (Europe) Ltd (Numer firmy: 02738781) and Projects Abroad Travel Ltd (Numer firmy: 03746636) są członkami grupy Projects Abroad i są wszystkie firmami zarejestrowanymi w Anglii. Nasz adres rejestrowy to Telecom House, 125-135 Preston Road, Brighton, BN1 6AF. Nasz numer VAT to 692978855.

Nasze akredytacje