You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty w Oceanii z Projects Abroad

Wolontariusze nurkują. Projekt ochrony rekinów na Fidżi

Wolontariat w Oceanii w takich jak Fidżi czy Samoa to prawdziwa egzotyczna przygoda. Możesz nauczyć się nurkowania, a jednocześnie pomóc w ochronie i liczeniu młodych rekinów, oczyszczaniu plaż i sadzeniu lasów namorzynowych. Poznać bliżej mieszkańców wysp oraz ich kulturę dzięki pracy w wiejskich społecznościach, szkołach, przedszkolach czy ośrodkach pomocy dla niepełnosprawnych dzieci. Odbyć staż dziennikarski w lokalnej gazecie „The Observer” albo firmie medialnej Talamua Media and Publication.

Zakwaterowanie, terminy oraz wymagania dla wolontariuszy w Oceanii

W naszych wolontariatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie.

Wolontariaty mają charakter wyjazdów indywidualnych (dla osób 16-75 lat) realizowanych przez cały rok lub wyjazdów grupowych (dla osób 16 19 lat) dostępnych w kilku turnusach podczas lata. Więcej na temat terminów można przeczytać tutaj.

W trakcie realizacji projektu zamieszkasz u jednej z rodzin goszczących, dzięki czemu silniej zintegrujesz się z miejscowymi, poznasz ich tradycje, kuchnię, kulturę i poczujesz się częścią lokalnej wspólnoty. Obowiązki dnia codziennego umilą Ci wieczorne rozrywki i weekendowe wycieczki organizowane przez społeczność wolontariuszy i nasz lokalny zespół. Pacyficzny archipelag to obszar obfitujący w atrakcje, zwłaszcza krajobrazowe. Weekendowe wycieczki pozwolą Ci zwiedzić okoliczne wyspy lagunowe, a nawet wybrać się do Australii czy Nowej Zelandii, które są położone w odległości zaledwie kilku godzin podróży samolotem

Bezpieczeństwo

Na miejscu będziesz znajdować się pod opieką merytoryczną specjalistów (nauczycieli, inżynierów, lekarzy) z instytucji, w których przyjdzie Ci pracować oraz opieką pracowników Projects Abroad, którzy w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy będą służyć Ci radą, a w przypadku choroby odwiozą Cię do prywatnego szpitala, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. Więcej o bezpieczeństwie i naszym wsparciu przeczytasz tutaj.

Dowiedź się Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲