You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty w Europie z Projects Abroad

Calabria. Krajobraz

Wyjazd na wolontariat do Europy to okazja zdobycia pierwszego doświadczenia w zawodzie stosunkowo niedaleko od miejsca zamieszkania, a także niesienia pomocy m.in. uchodźcom, którzy nieprzerwanie napływają na Stary Kontynent, uciekając przed wojną i prześladowaniami.

Do jakich krajów możesz pojechać na wolontariat w Europie?

Pierwszy krok to wybór miejsca odbywania wolontariatu. Nasze europejskie projekty realizowane są w Rumunii oraz we Włoszech, w regionie Kalabria. Drugi krok to wybór projektu odpowiadającego Twoim umiejętnościom oraz zainteresowaniom. Jeśli myślisz o karierze archeologa, dziennikarza lub weterynarza i chciałbyś sprawdzić się w tej roli wcale nie musisz wyjeżdżać na inny kontynent. Możesz zdobywać doświadczenie na stanowisku archeologicznym w starożytnej, rzymskiej osadzie Daków w pobliżu miasta Deva, w redagowanym w językach angielskim i rumuńskim magazynie „The Village” albo jednej z rumuńskich klinik weterynaryjnych czy schronisku dla psów. W związku z kryzysem uchodźczym uruchomiliśmy również projekt pomocy migrantom na terenie Włoch. Oto typy projektów dostępne w naszej ofercie:

Warunki i wymagania dla wolontariuszy w Europie

W naszych projektach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie. W trakcie realizowania projektów zostaniesz zakwaterowany u lokalnych rodzin goszczących albo w wynajętych na potrzeby wolontariuszy mieszkaniach. Wyjątkiem jest projekt archeologiczny w Rumunii, którego uczestnicy zamieszkają w pobliżu stanowiska pracy. Bogata oferta kulturalna Rumunii oraz Włoch nie pozwoli Ci się nudzić zarówno wieczorami, jak i w trakcie weekendów. W planie m.in. zwiedzanie muzeów, miasta Drakuli oraz górskie wycieczki.

Zakwaterowanie, terminy oraz wymagania dla wolontariuszy w Europie

W naszych wolontariatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie.

Wolontariaty mają charakter wyjazdów indywidualnych (dla osób 16-75 lat) realizowanych przez cały rok lub wyjazdów grupowych (dla osób 16 19 lat) dostępnych w kilku turnusach podczas lata. Więcej na temat terminów można przeczytać tutaj.

W trakcie realizacji projektu zamieszkasz u jednej z rodzin goszczących, dzięki czemu silniej zintegrujesz się z miejscowymi, poznasz ich tradycje, kuchnię, kulturę i poczujesz się częścią lokalnej wspólnoty. Obowiązki dnia codziennego umilą Ci wieczorne rozrywki i weekendowe wycieczki organizowane przez społeczność wolontariuszy i nasz lokalny zespół. Bogata oferta kulturalna Rumunii oraz Włoch nie pozwoli Ci się nudzić zarówno wieczorami, jak i w trakcie weekendów. W planie m.in. zwiedzanie muzeów, miasta Drakuli oraz górskie wycieczki.

Bezpieczeństwo

Na miejscu będziesz znajdować się pod opieką merytoryczną specjalistów (nauczycieli, inżynierów, lekarzy) z instytucji, w których przyjdzie Ci pracować oraz opieką pracowników Projects Abroad, którzy w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy będą służyć Ci radą, a w przypadku choroby odwiozą Cię do szpitala, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. Więcej o bezpieczeństwie i naszym wsparciu przeczytasz tutaj.

Dowiedź się Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲