You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty w Azji z Projects Abroad

Grupa wolontariuszy w trakcie wycieczki do Kathmandu. Nepal

Wolontariat w Azji gwarantuje wyjątkową przygodę. Azja to bowiem kontynent wielu krajów, kultur, narodowości oraz możliwości. Skorzystaj z szansy, jaką stwarzają wyjazdy na wolontariat razem z Projects Abroad. Możesz uczyć angielskiego w Birmie albo Chinach, opiekować się dziećmi w Wietnamie, odbyć praktyki medyczne w Nepalu, wziąć udział w projekcie ochrony środowiska w Tajlandii lub Kambodży albo zamieszkać razem z rodziną nomadów w Mongolii.

Do jakich krajów możesz pojechać na wolontariat w Azji?

Pierwszy krok to wybór miejsca odbywania wolontariatu. W naszej ofercie mamy jedenaście krajów, do których możesz pojechać. Oto one:

W jakich projektach możesz wziąć udział?

Drugi krok to wybór odpowiedniego projektu. Ważne, aby był on dostosowany do Twoich potrzeb i umiejętności, a także, aby pozwolił Ci rozwinąć zainteresowania. W Azji realizowane są następujące typy projektów:

Zakwaterowanie, terminy oraz wymagania dla wolontariuszy w Azji

W naszych wolontariatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie.

Wolontariaty mają charakter wyjazdów indywidualnych (dla osób 16-75 lat) realizowanych przez cały rok lub wyjazdów grupowych (dla osób 16 19 lat) dostępnych w kilku turnusach podczas lata. Więcej na temat terminów można przeczytać tutaj.

W trakcie realizacji projektu zamieszkasz u jednej z rodzin goszczących, dzięki czemu silniej zintegrujesz się z miejscowymi, poznasz ich tradycje, kuchnię, kulturę i poczujesz się częścią lokalnej wspólnoty. Obowiązki dnia codziennego umilą Ci wieczorne rozrywki i weekendowe wycieczki organizowane przez społeczność wolontariuszy i nasz lokalny zespół. Jeśli masz jakieś specjalne wymagania związane z uczestnictwem albo umiejętności, które chciałbyś wykorzystać podczas wolontariatu, poinformuj nas o nich.

Bezpieczeństwo

Na miejscu będziesz znajdować się pod opieką merytoryczną specjalistów (nauczycieli, inżynierów, lekarzy) z instytucji, w których przyjdzie Ci pracować oraz opieką pracowników Projects Abroad, którzy w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy będą służyć Ci radą, a w przypadku choroby odwiozą Cię do prywatnego szpitala, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. Więcej o bezpieczeństwie i naszym wsparciu przeczytasz tutaj.

Dowiedź się Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲