You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty w Ameryce Łacińskiej z Projects Abroad

Wolontariusze Projects abroad na wycieczce w Machu Picchu

Wykopaliska archeologiczne w Peru, meksykański szpital, stacja radiowa Unquillo w Argentynie, Park Narodowy Barra Honda, świetlica środowiskowa w Cochambabie to tylko niektóre miejsca w Ameryce Łacińskiej, w których możesz pracować jako wolontariusz. Wnieś swój wkład w poprawę warunków życia mieszkańców tego rejonu świata i odkryj go także dla siebie.

Do jakich krajów możesz pojechać na wolontariat w Ameryce Łacińskiej?

Pierwszy krok to wybór miejsca odbywania wolontariatu. W naszej ofercie mamy osiem krajów, do których możesz pojechać. Oto one:

W jakich projektach możesz wziąć udział?

Drugi krok to wybór odpowiedniego projektu. Ważne, aby był on dostosowany do Twoich potrzeb, umiejętności oraz zainteresowań. W Ameryce Łacińskiej realizowane są następujące typy projektów:

Zakwaterowanie, terminy oraz wymagania dla wolontariuszy w Ameryce Łacińskiej

W naszych wolontariatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie.

Wolontariaty mają charakter wyjazdów indywidualnych (dla osób 16-75 lat) realizowanych przez cały rok lub wyjazdów grupowych (dla osób 16 19 lat) dostępnych w kilku turnusach podczas lata. Więcej na temat terminów można przeczytać tutaj.

W trakcie realizacji projektu zamieszkasz u jednej z rodzin goszczących, dzięki czemu silniej zintegrujesz się z miejscowymi, poznasz ich tradycje, kuchnię, kulturę i poczujesz się częścią lokalnej wspólnoty. Obowiązki dnia codziennego umilą Ci wieczorne rozrywki i weekendowe wycieczki organizowane przez społeczność wolontariuszy i nasz lokalny zespół: zwiedzanie Machu Picchu w Peru, obserwowanie dzikiej przyrody na Wyspach Galapagos albo relaks w gorących źródłach Milk River Bath na Jamajce.

Bezpieczeństwo

Na miejscu będziesz znajdować się pod opieką merytoryczną specjalistów (nauczycieli, inżynierów, lekarzy) z instytucji, w których przyjdzie Ci pracować oraz opieką pracowników Projects Abroad, którzy w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy będą służyć Ci radą, a w przypadku choroby odwiozą Cię do prywatnego szpitala, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. Więcej o bezpieczeństwie i naszym wsparciu przeczytasz tutaj.

Dowiedź się Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲