You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariaty w Afryce z Projects Abroad

Wolontariuszka w trakcie pracy w lokalnej szkole w Ghanie

Wyjazd na wolontariat do Afryki to okazja, aby odkryć ogromną różnorodność tego kontynentu oraz pomóc mieszkającym tam ludziom. Projects Abroad współpracuje z lokalnymi wspólnotami i organizacjami NGO, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój udział w projekcie będzie profesjonalnie zorganizowany i wartościowy, ponieważ dotrzesz z pomocą do ludzi, którzy najbardziej jej potrzebują.

Do jakich krajów możesz pojechać na wolontariat w Afryce?

Pierwszy krok to wybór miejsca odbywania wolontariatu. Każdy z dziewięciu afrykańskich krajów, w których są realizowane nasze projekty, oferuje coś innego: od historii i kultury, poprzez kuchnię, na atrakcjach i pięknych krajobrazach skończywszy. Wybierz miejsce, które chciałbyś poznać bliżej. Oto kraje, do których możesz pojechać:

W jakich projektach możesz wziąć udział?

Drugi krok to wybór projektu odpowiadającego Twoim umiejętnościom oraz zainteresowaniom. Możesz pomagać w budowie szkoły w RPA, opiekować się dziećmi w Etiopii albo Ghanie, uczyć je angielskiego, informatyki, trenować zespoły piłki nożnej czy koszykówki, uprawiać ekologiczny ogródek w Togo albo prowadzić badania populacji zwierząt w rezerwacie przyrody na granicy RPA i Botswany. Oto projekty, jakie znajdują się w naszej ofercie:

Zakwaterowanie, termin oraz wymagania dla wolontariuszy w Afryce

W naszych wolontariatach mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 75 roku życia, posiadające doświadczenie w jakiejś dziedzinie lub dopiero chcące je nabyć dzięki udziałowi w wolontariacie.

Wolontariaty mają charakter wyjazdów indywidualnych (dla osób 16-75 lat) realizowanych przez cały rok lub wyjazdów grupowych (dla osób 16 19 lat) dostępnych w kilku turnusach podczas lata. Więcej na temat terminów można przeczytać tutaj.

W trakcie realizacji wolontariatu zamieszkasz u jednej z rodzin goszczących, dzięki czemu silniej zintegrujesz się z miejscowymi, poznasz ich tradycje, kuchnię, kulturę i poczujesz się częścią lokalnej wspólnoty. Obowiązki dnia codziennego umilą Ci wieczorne rozrywki i weekendowe wycieczki organizowane przez społeczność wolontariuszy i nasz lokalny zespół. Jeśli masz jakieś specjalne wymagania związane z uczestnictwem albo umiejętności, które chciałbyś wykorzystać podczas wolontariatu, poinformuj nas o nich.

Bezpieczeństwo

Na miejscu będziesz znajdować się pod opieką merytoryczną specjalistów (nauczycieli, inżynierów, lekarzy) z instytucji, w których przyjdzie Ci pracować oraz opieką pracowników Projects Abroad, którzy w razie potrzeby o każdej porze dnia i nocy będą służyć Ci radą, a w przypadku choroby odwiozą Cię do prywatnego szpitala, w którym zostanie Ci udzielona pomoc. Więcej o bezpieczeństwie i naszym wsparciu przeczytasz tutaj.

Dowiedź się Jak zostać wolontariuszem Projects Abroad

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲