You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat we Włoszech z Projects Abroad

Start

Ten projekt nie jest już dostępny. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się o alternatywnych rozwiązaniach.

Map of volunteer placement in Calabria, Italy with Projects Abroad
Volunteer Italy A group of refugees and migrants learn Italian from a volunteer teacher. A refugee learns Italian at a center in Calabria, Italy. A scenic, mountainous view over Sajek Valley in Italy
« »
  • Lokalizacja: Kalabria
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, mieszkania
  • Język lokalny: Język włoski
Informacje o kraju

Włochy znane są ze swojej kuchni, zapierających dech w piersiach widoków i zabytków pamiętających czasy antyku rozsianych po całym półwyspie. Tysiące turystów z całego świata przybywają na Półwysep Apeniński każdego roku, by na własne oczy zobaczyć te miejsca, znane ze stron każdego z podręczników historii. Jednakże, w ostatnich latach, południowe Włochy stały się celem wciąż wzrastającej liczby ludzi, przybywających tu z zupełnie innych pododów.

The town of Reggio di Calabria in southern Italy, where Projects Abroad is partnered with the Red Cross.

To właśnie ludzie z krajów o niższym poziomie rozwoju gospodarczego przybywają do lepiej prosperujących Włoch, szukając schronienia przed wojną i uchodząc z niestabilnych politycznie i ekonomicznie regionów. Ich podróż nadwątla ich zdrowie – często potrzebują pomocy medycznej po wylądowaniu na brzegu, a także pomocy w aklimatyzacji w nowych, często obcych dla nich środowiskach i społecznościach. W odpowiedzi na wiele pytań o możliwość niesienia pomocy tym ludziom, otworzyliśmy projekt Pomocy Uchodźcom we Włoszech.

Do południowych Włoszech od lat przybywali migranci. Ostatnimi jednak laty ich liczba wzrosła gwałtownie. Najbardziej dramatycznymi przykładami są uchodźcy, przebywający Morze Śródziemne na improwizowanych pontonach. Struktury rządowe oraz ośrodki pomocy dla uchodźców nie są w stanie działać w pełni poprawnie w obliczu dużej liczby napływającej ludności. Szybko przerodziło się to w kryzys uchodźczy, który potrzebuje każdej możliwej pomocy – zarówno dla rządu, jak i dla samych uchodźców. Projects Abroad zamierza pomóc jednym i drugim.

Nasze projekty we Włoszech

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲