You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Wietnamu?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Hanoi (HAN)

Ngoc Son Temple in Vietnam, South-east Asia

Wolontariusze wybierający projekty odbywające się w Wietnamie lądują na oddalonym o 40 kilometrów od stolicy kraju, Hanoi, lotnisku Noi Bai. Po ukończeniu odprawy i odebraniu bagażu, udaj się w kierunku obszaru lotniska, a którym czekają osoby odbierające gości. Będzie tam czekać na Ciebie pracownik Projects Abroad, którego poznasz po koszulce i trzymanej kartce z logiem organizacji. Zabierze Cię do domu, w którym zatrzymasz się na czas trwania projektu, w którym będzie czekać na Ciebie inny nasz pracownik.

Jeżeli Twój przylot następuje w nocy, spotkasz się z naszym pracownikiem, który w innej sytuacji czekałby na Ciebie w domu goszczącej Cię rodziny lub w apartamencie dla wolontariuszy, dopiero kolejnego dnia.

Jeśli na miejsce przybędziesz dopiero w czasie weekendu, dni wolne spędzisz w domu goszczącej Cię rodziny lub we współdzielonym z innymi wolontariuszami domku, czekając na zapoznanie z naszym pracownikiem w poniedziałek. Postaramy się jednak, byś miał możliwość wzięcia udziału w weekendowych wydarzeniach integracyjnych, które przygotowujemy dla wolontariuszy.

Zapoznanie i aklimatyzacja

A beautiful photograph of scenery in Vietnam, Southeast Asia.

Kolejnego dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym spędzisz czas realizując wybrany przez siebie projekt. Poznasz swoich nowych kolegów z pracy i przełożonego. Wraz ze swoim przełożonym ustalicie grafik i zaplanujecie wspólnie Twój plan pracy i dowiesz się więcej o tym, czym będziesz się zajmować. Większość lokalizacji projektów położona jest blisko miejsca, w którym będziesz mieszkać, dlatego łatwo dostaniesz się tam pieszo. Do dalszych lokacji dostaniesz się wykorzystaniu miejskiej komunikacji lub taksówki. Pamiętaj, że jeżeli bierzesz udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Zakwaterowanie

Local Vietnamese man carries boxes on the back of his motorbike

Większość wolontariuszy zamieszkuje w jednym z współdzielonych z innymi kolegami domkach. Możliwe jest także zakwaterowanie w domu goszczącej rodziny lub hostelu.

Niezależnie od typu lokalizacji, miejsce, w którym zatrzymasz się i będziesz mieszkał jest wygodne, bezpieczne i wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty. W okolicy znajdziesz restauracje, kafejki internetowe, ambasady i liczne atrakcje turystyczne. W domach najczęściej mieszkać będziesz we wspólnym pokoju wraz z innym wolontariuszem. Łazienki także będą wspólne. Pokoje są duże, przestrzenne i odpowiednio wyposażone. Popołudniem, do mieszkania przyjedzie lokalny kucharz, który przygotuje dla Was przepyszne jedzenie według tradycyjnych receptur. Spodziewaj się zasiąść do stołu o 18 wieczorem! Jeśli masz jakieś nawyki żywieniowe, nie przepadasz lub nie lubisz jeść danej potrawy lub składnika, daj nam znać wcześniej.

W dniu zakończenia trwania realizowanego przez Ciebie wolontariatu zaaranżujemy Twój transport na lotnisko, z którego dostaniesz się z powrotem do domu.