You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Wietnamie z Projects Abroad

Start
Map of Volunteer Project in Hanoi, Vietnam
Volunteer Vietnam Vietnamese kids practicing writing with volunteers Japanese female volunteer with a vietnamese kid Japanese teenage volunteer helping a kid wash his hand in Vietnam Map of Japan and Vietnam drawn by japanese volunteer
« »
  • Lokalizacja: Hanoi
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące, pensjonaty
  • Język lokalny: Język wietnamski
Informacje o kraju

Wolontariat w Wietnamie daje niezwykłą szansę spędzenia czasu w tym fascynującym, przyjaznym i niezwykle dynamicznym, szybko zmieniającym się kraju. Wszystkim zainteresowanym wolontariatem w krajach rozwijających się oferujemy szerokie spektrum projektów do wyboru bez względu na to, czy planujesz zrobić sobie rok przerwy w nauce lub pracy, czy też szukasz ciekawych ofert praktyk wakacyjnych.

Street lanterns near volunteer projects in Hanoi, Vietnam

Wietnamskie Biuro Projects Abroad mieści się w miejscowości Hanoi, w północnej części kraju. Wolontariusze uczestniczą w najróżniejszych projektach, obejmujących także fizykoterapię czy opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi. Oferujemy także możliwość wolontariatu przy nauczaniu języka angielskiego w szkołach podstawowych i średnich. Wolontariusze w Wietnamie są zakwaterowani wspólnie z innymi wolontariuszami.

Hanoi to jedno z najbardziej tętniących życiem miast w południowowschodniej Azji. Będąc stolicą i zarazem drugim co do wielkości miastem w Wietnamie z początku może sprawiać wrażenie pogrążonego w chaosie, jednak po lepszym poznaniu odkryjesz wspaniałą naturę Wietnamczyków, czarujące stare miasto oraz świątynie ukryte przed okiem przybyszy w tłumie motocykli i miejskiej krzątaninie.

A scenic photo of a volunteer at lake in Vietnam

Hanoi to także kulturowe centrum Wietnamu, miejsce, gdzie znajduje się ponad 600 pagód i świątyni. W mieście zachodzą dynamiczne zmiany będące następstwem rozkwitu gospodarczego, przez co w Hanoi obok francuskiej architektury z okresu kolonialnego, tradycyjnych ryneczków i walących się budynków sklepowych wyrastają wysokie stalowe i szklane konstrukcje hoteli.

Pomimo tego, że w ostatnich latach Wietnam cieszy się wysokim poziomem wzrostu gospodarczego, nadal wiele kwestii dotyczących rozwoju państwa potrzebuje wsparcia i uwagi.

Co warto zwiedzić będąc w Wietnamie?

A scene from a rice field at harvest time in Vietnam, Asia.

Wolontariusze zwykle pracują od poniedziałku do piątku, więc mają cały weekend na odkrywanie uroków Hanoi. Chcąc uciec z miasta najlepiej wybrać się do Parku Krajowego Ba Vi, który oferuje rewelacyjne możliwości wycieczek, wspinaczek i spacerów, podziwianie dzikiej przyrody oraz 1200 schodów na szczyt góry, skąd roztacza się urzekający widok na miasto. Chwilę relaksu warto spędzić na najbliższej plaży w Zatoce Halong i skosztować owoców morza.

Warto poświęcić czas na odkrywanie Wietnamu także po praktyce, wspinać się szlakami górskimi w regionie Sapa, podziwiać na własne oczy niezwykłe strzeliste wysepki wapienne w Zatoce Halong czy zapełnić swoją szafę ubraniami na wymiar w stolicy mody Hanoi An. Jeśli jednak aktywny wypoczynek nie jest dla ciebie, udaj się na południe i rozkoszuj się nastrojem plaż na wyspie Phu Quoc wylegując się w słońcu.

Wielu naszych wolontariuszy skorzystało z okazji i przemierzyło południowowschodnią Azję odwiedzając Tajlandię, Kambodżę – podróż autobusem czy pociągiem, choć nie zawsze szybka, nie jest droga. Oferta tanich linii lotniczych także pozwoli Ci na dogłębniejsze poznanie tego regionu bez konieczności spędzania dodatkowych miesięcy w samej podróży.

Nasze projekty w Wietnamie

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Wietnamie

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲