You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Tajlandii?

Procedury przyjazdowe

A group picture of volunteers in Thailand

Pierwszym, co poczujesz po wylądowaniu w Tajlandii, to ciepło i podwyższona wilgotność powietrza. Prowincja Krabi cechuje się tropikalnym klimatem utrzymanym przez cały rok, przyzwyczajenie się do czego może zająć nawet kilka dni. Oczywiście, możesz liczyć na nasze wsparcie w aklimatyzacji w nowych warunkach.

Możesz wybrać lot kończący się lądowaniem zarówno w Krabi, jak i w Phuket. W drugim przypadku związane to będzie jednak z dodatkowym kosztem odebrania Cię z odleglejszej lokalizacji. Większość wolontariuszy wybiera trasy z przesiadką w Bangkoku. Zwróć uwagę przed wyborem przewożnika, czy możesz wysłać swoje bagaże bezpośrednio do Krabi lub Phuket, czy zobowiązany będziesz do odebrania ich na czas przesiadki w Bangkoku.

Niektórzy wolontariusze, zwłaszcza ci, którzy wcześniej odwiedzali Tajlandię wybierają podróż lądową do Krabi. Nie będzie to dla nas problemem – możemy skontaktować Cię z naszym lokalnym pracownikiem i zaaranżować odbiór ze stacji busów w Krabi lub spotkać Was w hotelu.

Po przybyciu do Tajlandii

Thai woman ties her baby to her back with traditional fabric

Po ukończeniu odprawy, szukaj osoby, która trzymać będzie kartkę z logotypem Projects Abroad.

W czasie trwania projektów wolontariusze zatrzymują się w domach lokalnych rodzin. Tam też, do jednego z nich, zostaniesz zabrany prosto z lotniska, dzięki czemu będziesz mieć możliwość poznania bliżej rodziny, u której się zatrzymasz oraz, być może, innych wolontariuszy – większość z Was mieszkać będzie blisko siebie, dzięki czemu wzajemne odwiedziny nie będą nastręczacproblemów. Będziesz tam mieć możliwość odpoczęcia po trudnach podróży.

Wolontariusze biorący udział w projektach z zakresu ochrony środowiska mieszkają w domu noclegowym w Ao Nang, położonym około 20 kilometrów od lotniska.

Wolontariusze, których projekty realizowane są w Phuket lub w Surat Thani spędzą resztę dnia przybycia w Krabi, a do wymienionych miast wyruszą dopiero następnego dnia z rana.

Kolejnego dnia, Pracownik Projects Abroad zabierze Cię do naszego lokalnego biura, gdzie poznasz nasz personel oraz poznasz szczegółowe procedury bezpieczeństwa i sugestie, czego należy unikać, by być w zgodzie z lokalnymi zwyczajami. W czasie wycieczki odwiedzisz także istotne dla Ciebie lokalizacje, takie jak bank, miejsce, gdzie możesz skorzystać z internetu czy sklep, w którym zaopatrzysz się w telefon w lokalnej sieci. Wyruszysz także do miejsca, w którym odbywał się będzie wybrany przez Ciebie projekt i zapoznasz się z osobami, z którymi będziesz współpracować na miejscu.

Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas.

Jeśli bierzesz udział w projekcie z zakresu ochrony środowiska, po przyjeździe do domu noclegowego przedstawimy Cię innym wolontariuszom i zapoznamy Cię z sąsiadującymi terenami zanim poświęcisz się nauce nurkowania i rozpoczniesz prace związane z realizacją projektu.

Jedzenie w Tajlandii

Podstawą posiłków w Tajlandii jest ryż. Serwowany jest wraz z innymi daniami, składającymi się głównie z ryb, wieprzowiny, wołowiny i kurczaka, a także warzywami i zupami. Potrawy przyrządzone mogą być na różny sposób – na gorąco, ostro, słodko-kwaśno, słodko lub słono – często w obrębie jednego dania! Tajlandia to także dobre miejsce dla wegetarian. Często rodziny w Tajlandii jedzą wspólnie z jednego, dużego talerza – to doskonała okazja dla Ciebie, by zacieśnić z nimi więzi przyjaźni.

W domu noclegowym posiłki wydawane będą w formie dań bufetowych w czasie lunchu i popołudniami.

Każda opcja wolontariatu w Tajlandii którą możesz wybrać, może pozwolić Ci na skosztowanie prawdziwej i przepysznej kuchni tajskiej!

Każdy wolontariusz odbywający jakikolwiek projekt na terenie Kenii może spędzić tydzień po zakończeniu swojego głównego projektu poświęcając się projektowi z zakresu ochrony środowiska – w przypadku Tajlandii jest to specjalny projekt ochrony środowiska nadmorskiego, w czasie którego nauczysz się nurkować. By zdobyć więcej informacji, odwiedź stronę projektu. Odwiedź także specjalną zakładkę z informacjami, by dowiedzieć się więcej o możliwości łączenia projektów i ich lokalizacji.