You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat na Sri Lance z Projects Abroad

Start
Map of the Projects Abroad volunteer office in Colombo, Sri Lanka
Volunteer Sri Lanka Group of volunteers and locals after a medical awareness in Sri lanka, Asia Japanese volunteer busy in a medical awareness project in Sri lanka Volunteer busy in a dirty day project in Sri Lanka Female volunteers drinking local juice in Sri Lanka
« »
  • Lokalizacja: Miasta na zachodnim wybrzeżu na południe od Colombo
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język syngaleski
Informacje o kraju

Sri Lanka wygląda jak łza uroniona przez Półwysep Indyjski. Ta tropikalna wyspa słynie z plaż z palmami, plantacji herbaty i riksz.

Do odzyskania niepodległości w 1948 Sri Lanka była kolonią portugalską, duńską i brytyjską. Obecnie ta młoda demokracja stara się rozwijać gospodarczo pomimo napięć na dalekim północnym wschodzie wyspy i zniszczeń południa po tsunami w 2004 roku.

A Sri Lankan monk has a health check at a Projects Abroad medical outreach.

Populacja Sri Lanki to społeczność wielokulturowa i wielonarodowa, dziedzictwo kulturowe kraju jest bogate i różnorodne. Urzekające wiejskie krajobrazy pełne są egzotycznych zwierząt. W kraju jest ponad 10 parków narodowych, a las tropikalny Sinharaja jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

A Sri Lankan host family pose for a photograph outside their home.

Kuchnia na Sri Lance to rozkosz dla podniebienia. Zasmakuj w curry z owoców drzewa bochenkowego z najsłodszym sokiem z mango jaki kiedykolwiek miałeś okazję pić. Zaskoczy Cię bogactwo owoców i warzyw. Poza tym, nie zapomnij spróbować świeżej ryby prosto z łodzi rybackiej.

Wielką pasją na Sri Lance jest krykiet. Nieważne czy rozmawiasz z buddyjskim mnichem w pomarańczowej szacie, czy uczniem, będą próbowali wysondować Cię na temat ulubionej drużyny i gracza.

Na wszystkich zainteresowanych wolontariatem w krajach rozwijających się czeka wiele propozycji projektów bez względu na to czy planujesz zrobić sobie rok przerwy w nauce lub pracy, czy też szukasz ciekawych ofert praktyk wakacyjnych.

Oddział Projects Abroad w Sri Lance mieści się w stolicy kraju - Colombo. Większość oferowanych projektów jest realizowana wzdłuż wybrzeża między Negombo (ok. 1 godziny drogi na północ od Colombo) a Galle na południowym zachodzie wyspy. Realizujemy projekty także w okolicach Kandy - pięknej miejscowości na wzgórzu i Ratnapura – ośrodku wydobycia i handlu kamieniami szlachetnymi.

W większości przypadków wolontariusze zostaną zakwaterowani u rodzin goszczących, dzięki czemu będą mogli poznać kulturę i styl życia Sri Lanki w perspektywy jej mieszkańców.

Co warto zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lankan monks in Asia.

Sri Lanka daje wiele możliwości podróżnikom jak na tak niewielkie terytorium. Jak większość stolic, Colombo może przytłoczyć swoim rozgorączkowaniem, jednakże jest to miejsce pełne kultury. Możesz odwiedzić liczne świątynie hinduskie; ducha miasta odkryjesz także spacerując współczesnymi dzielnicami i wąskimi, krętymi uliczkami. Możesz obserwować miejscowych na bazarze w Pettah lub podziwiać zachód słońca z promenady Galle Face Green.

Warto odwiedzić miasto Galle to port morski o silnych korzeniach europejskich i bogatej architekturze kolonialnej.

Sri Lanka to przede wszystkim Parki narodowe, a także parki safari, gdzie można spotkać lamparty i słonie lub obserwować bogactwo ptactwa na obszarach podmokłych. Rezerwaty w lasach tropikalnych przyciągają swoją bioróżnorodnością.

Większość ośrodków wypoczynkowych na południowym wybrzeżu odbudowano po zniszczeniach jakie wywołało tsunami. Oferują one możliwość nurkowania, nurkowania powierzchniowego i odpoczynku w rozsądnych cenach.

Warto także odwiedzić kilka muzeów i pięknych parków, a także kościołów, świątyń i meczetów. Smaczna kuchnia Sri Lanki jest dostępna praktycznie wszędzie, natomiast główne hotele oferują jedynie kuchnię międzynarodową. We wszystkich regionach kraju doświadczysz niezwykłej życzliwości, z jaką miejscowi traktują turystów.

Nasze projekty na Sri Lance

GRUPOWE WOLONTARIATY DLA MŁODZIEŻY DOSTĘPNE NA SRI LANCE

GRUPOWE WOLONTARIATY DLA STUDENTÓW DOSTĘPNE NA SRI LANCE

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲