Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat do Senegalu?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Blaise Diagne International Airport (DSS).

Projects Abroad volunteer with their local host family in Senegal, Africa

Większość wolontariuszy przybywa do Senegalu w nocy. Na miejscu wypatruj pracownika Projects Abroad, którego poznasz go łatwo po trzymanej karteczce z logotypem organizacji. Zaprowadzi Cię do hotelu, gdzie przenocujesz przed poranną wyprawą do naszego biura w St Louis przy pomocy współdzielonej taksówki. Podróż potrwa od pięciu do sześciu godzin i powiedzie przez pola porośnięte potężnymi, starymi, pękatymi baobabami.

Po przybyciu, z miejsca udasz się do domu goszczącej Cię rodziny. Wkrótce skosztujesz pierwszej prawdziwie senegalskiej potrawy. Możesz napotkać też na miejscu niespodziewane problemy, takie jak okresowe braki ciepłej wody. Nie przejmuj się jednak, cały czas dbamy o to, by wszelkie problemy były na bieżąco rozwiązywane.

Zapoznanie i aklimatyzacja

High School Special volunteers pose for a picture on-site in Senegal

Następnego dnia zapoznasz się z naszym lokalnym personelem. Spędzisz dzień na objazdowej wycieczce po mieście, poznając lokalizację istotnych punktów, takich jak banki, kantory walutowe, kafejki internetowe czy szpitale. Możesz także nabyć telefon w lokalnej sieci lub kartę SIM. Zadbamy także o to, byś bez problemu był w stanie poznać drogę do i z miejsca pracy oraz do domu, w którym zamieszkasz. Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi wolontariuszami realizującymi swoje projekty w Senegalu popołudniem.

Następnego dnia zabierzemy Cię do miejsca, w którym odbywać będziesz swoją praktykę. Ustalisz godziny, w których pojawiać się będziesz w pracy i zakres obowiązków. Możesz zacząć następnego dnia lub jeszcze tego samego!

Pracownicy Projects Abroad będą odwiedzać Cię w miejscu pracy i w domu. Raz w miesiącu organizowane jest spotkanie integracyjne pomiędzy naszym personelem a wolontariuszami. St Lous to mała miejscowość, dlatego często spotykać będziesz wolontariuszy i naszych pracowników spędzających czas wolny. Możesz kontaktować się z naszym personelem o każdej porze dnia i nocy, jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości.

Okres pracy to standardowy tydzień roboczy, od poniedziałku do piątku. Okazjonalnie, możesz pracować także w sobotę rano. W czasie weekendu możesz odpocząć na jednej z miejscowych plaż, w rezerwatach przyrody, a także wyjechać do Dakaru. Niektórzy wolontariusze poświęcają czas wolny na podróż do Gambii i Gwinei Bissau, a także na mauretańską pustynię! Po zakończeniu trwania projektu, jeśli masz trochę czasu, możesz pojechać w dalszą podróż, przez Mali aż do Ghany!