You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat w Senegalu z Projects Abroad

Start
Map of St. Louis, Senegal Volunteer Project Placement
Volunteer Senegal Japanese male volunteer practising jambe with local staff Volunteers learning african dance Teen volunteers outside in Senegal Group photos of high-school volunteers in senegal
« »
  • Lokalizacja: St Louis
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język francuski, język wolof
Informacje o kraju

Volunteers and staff outside a Senegalese care facility for children.

Senegal znany jest z różnorodności przyrody, klimatu i kultury. Znajdziesz tu wiele: od suchych pustyń na północy po lasy tropikalne na południu, od przyjemnej bryzy na wybrzeżu po ciepło z głębi lądu, od nowoczesnych i wielkich centrów handlowych po chaty z błota w odległych wioskach. Senegal to kraj, gdzie wiele można przeżyć i zobaczyć, tętniący życiem i francusko-afrykańską muzyką.

Językiem urzędowym jest język francuski, dlatego też Senegal jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poćwiczyć w praktyce swoje umiejętności językowe.

Biuro Projects Abroad znajduje się w zabytkowym mieście - St. Louis. Położone u ujścia rzeki St Louis jest miastem o bogatej historii, a dzięki swojej strategicznej lokalizacji, stał się dynamiczny portem i ważnym ośrodkiem handlowym.

Co zwiedzić w Senegalu?

Volunteer sitting on a bench with a group of children in Senegal

Architektura kolonialna (St Louis był pierwszą kolonią francuską w Afryce), lokalizacja miasta i jego naturalne otoczenie czynią St. Louis tak wyjątkowo ciekawym miastem, że w 2000 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki tradycyjnym wioskom rybackim rozrzuconym wzdłuż wybrzeża, St. Louis uchodzi za centrum kultury w Afryce Zachodniej.

Dzięki tętniącym życiem miastom, pięknym plażom i wspaniałemu tropikalnemu klimatowi oraz wielkim pustyniom w Senegalu nie brakuje ciekawych możliwości podróżniczych - zarówno jeśli chcesz się zrelaksować czy też żyć aktywnie, Senegal naprawdę ma dużo do zaoferowania!

Nasze projekty w Senegalu

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne w Senegalu

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲