You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Jak dolecieć na wolontariat na Samoa?

Procedury przyjazdowe
  • Lotnisko docelowe: Międzynarodowe lotnisko w Faleolo (APW)

A picture of a beautiful sunset and trees in Samoa

Lotnisko Faleolo w Apii jest położone zaledwie 40 minut jazdy samochodem od centrum miasta. Przyloty zazwyczaj odbywają się wcześnie rano. Na miejscu czekać na Ciebie będzie pracownik Projects abroad gotowy, by złapać taksówkę i zawieźć Cię do miasta. Po drodze mijać będziecie malownicze wybrzeże, małe wioski oraz tropikalne krajobrazy.

Po przyjeździe, trafisz do domu goszczącej Cię rodziny, gdzie możesz rozpakować się i odpocząć. Goszczące rodziny to rdzenni Samoańczycy mówiący po angielsku, nie będziesz mieć więc problemu, by porozumieć się z nimi. Po kilku godzinach Twój opiekun z Projects Abroad zabierze Cię do biura i oprowadzi po okolicy.

Zapoznanie i aklimatyzacja

Volunteers travel on local buses in Samoa

Zależnie od pory dnia, w której przybędziesz na Samoa, spotkanie zapoznawcze w Projects Abroad odbędzie się popołudniem tego samego dnia lub rano dnia kolejnego. Odbierzemy Cię z domu rodziny, u której się zatrzymasz i zabierzemy w krótką, objazdową wycieczkę po mieście. Zobaczysz też, jak dostać się do biura Project Abroad przy pomocy komunikacji miejskiej. Przekażemy Ci także informacje, które mogą być przydatne dla zapewnienia bezpiecznego pobytu na miejscu.

Elementami objazdowej trasy będą ważne lokacje, z których możesz skorzystać, takie jak banki, kantory walutowe i oficyny pocztowe. Możemy także pomóc Ci kupić lokalną kartę SIM dla Twojego telefonu lub telefon obsługiwany przez lokalną sieć telefoniczną.

Kolejnego dnia, również odbierzemy Cię z domu goszczącej Cię rodziny i zabierzemy do miejsca, w którym odbywać będziesz swoją praktykę. Większość lokalizacji usytuowana jest niedaleko od miejsca, w którym będziesz mieszkał, więc dotarcie tam i z powrotem pieszo nie powinno stanowić wielkiego problemu. Przy odleglejszych lokalizacjach najlepszym środkiem lokomocji będzie taksówka.

Biorąc udział w naszym standardowym projekcie, wszystkie niezbędne koszta związane z transportem będą pokryte przez nas. Po przybyciu do miejsca, w którym realizować będziesz wybrany projekt, Twój opiekun przedstawi Ci Twoje obowiązki i cele danego projektu.

W czasie pierwszych dni zapoznawczych możesz też spotkać się i zapoznać z innymi wolontariuszami przebywającymi aktualnie na Archipelagu.

Biuro Projects Abroad jest łatwo dostępnie i trafisz do niego przy pomocy komunikacji miejskiej lub nawet pieszo. Wewnątrz czeka na Ciebie działające Wi-Fi i przedmioty, które mogą być Ci przydatne w czasie trwania projektu.