You are from: United States, Go to our American website.

Volunteer overseas on worthwhile and sustainable programmesVolunteer Overseas

Wolontariat na Samoa z Projects Abroad

Start
Volunteer projects destination map of Apia, Samoa
Volunteer Samoa Schoolchildren at All Saints Anglican Pre-school in Apia, Samoa Scenic view of Samoan beach A scenic view of the Pacific Ocean from Apia, Samoa A volunteer plays a game with the children at his placement in Samoa
« »
  • Lokalizacja: Apia
  • Zakwaterowanie: Rodziny goszczące
  • Język lokalny: Język angielski, język samoański
Informacje o kraju

Nasze lokalne biuro znajduje się w Apia. To stolica Samoa i jednocześnie największe miasto na archipelagu. Usytuowane jest na wybrzeżu wyspy Upolu, drugiej co do wielkości wyspy Samoa. Apia to małe miasteczko o wielkim uroku, w którym lokalna architektura przeplata się z ta kolonialną.

Volunteers use their leisure time to explore the rainforest in Samoa

Nasze wolontariaty na Samoa realizowane są w Apia i jego okolicach. Samoa kojarzą się z rajskim krajobrazami i nie każdy wie, że kraj ten według ONZ należy do grupy najsłabiej rozwiniętych państw świata. Biedniejsze obszary miast bardzo potrzebują pomocy i Ty możesz taką pomoc zaoferować.

Pomimo wielu europejskich wpływów, ludność Samoa porozumiewa się w swoim ojczystym języku, kultywuje tradycyjny styl życia oraz zwyczaje. Mając stały kontakt z lokalną społecznością, będziesz mieć okazję poznać te zwyczaje z pierwszej ręki. Może Ci w tym pomóc gra z miejscowymi w kirikiti - lokalną wersją krykieta lub udział w jednym z odbywających się tu festiwali, na których podziwiać możesz taniec z ogniem lub tradycyjną sztukę tatuażu.

Sunset and trees in Samoa.

Wszyscy uczestnicy naszych projektów na Samoa będą zakwaterowani u lokalnych rodzin goszczących. Tam też będzie zapewnione wyżywienie. Daje to wyjątkowe możliwość poznania zwyczajów i miejscowej kultury niedostępne dla zwykłych turystów.

Przed wyjazdem możecie dokładnie sprofilować rodzinę, u której będzie mieszkać zarówno pod kątem warunków mieszkaniowych jak i wyżywienia. Rodziny, które przyjmują uczestników to zawsze ludzie z wyższych warstw lokalnych społeczności, które robią to po to aby ich dzieci miały kontakt z kultura zachodu. Będąc na miejscu będzie możliwość zmiany miejsca zakwaterowania, jeżeli rodzina ostatecznie nie będzie Wam odpowiadać.

Co warto zobaczyć na Samoa?

A view of a beach at the volunteer destination in Apia, Samoa

Uczestnicy projektów z Project Abroad mogą podróżować po wyspie w wolne weekendy lub po zakończeniu danego programu. Są tam przepiękne plaże, na których można nurkować, morskie jaskinie, które warto zwiedzić – wszystko to zaledwie pięć minut spacerem od Apia. W nie dużo większej odległości położone są idylliczne plaże do uprawiania surfingu, nurkowania lub łowienia ryb – np. plaża Lalomanu. W centrum wyspy Upolu znajdują się lasy deszczowe, gdzie można uprawiać piesze wędrówki przez dżunglę i jednocześnie podziwiać wodospady.

Łatwo spędzić większą część wolnego czasu zwiedzając wyspę Upolu, ale warto zobaczyć coś więcej. Obok głównej wyspy w archipelagu Samoa znajduje się dziewięć mniejszych. Na wyspę Manono i Savaii dopłyniesz bez problemu statkiem lub promem, a do mniejszych spokojniejszych wysepek zabierze Cię lokalna łódź.

Nasze projekty na Samoa

Grupowe wolontariaty dla młodzieży dostępne na Samoa

Poinformuj znajomych o tej stronie:

Powrót do góry ▲